Tesla je stále daľeko od svojho cieľu postaviť a spojazdniť 10 000 Supercharger nabíjačiek do konca tohto roku. No Tesla má stále šancu svoj cieľ dosiahnuť vďaka Supercharger staniciam ako je táto posledná, ktorá má vyrásť v Európe. Momentálne má Tesla po celom svete spojazdnených 7320 nabíjačiek, toto číslo síce nemusí byť aktuálne a je možné, že ich je viac, no je to posledné číslo, ktoré Tesla uviedla na svojich stránkach.

Po mesiacoch klebiet Tesla konečne potvrdila svoje plány

Tesla pred pár dňami potvrdila, že plánuje postaviť ďalšiu nabíjaciu stanicu v Európe. Bude sa jednať o doteraz najväčšiu nabíjaciu stanicu, ktorá by mala mať 42 supercharger nabíjačiek. Stanica by mala byť postavená v Nórsku, neďaleko hlavného mesta Oslo. Prvý krát sa neoficiálne informácie o veľkej nabíjacej stanici nedaľeko Osla objavili už v júli tohto roku, no až teraz boli potvrdené. V tom čase sa odhadovalo, že na stanici sa bude nachádzať 40 nabíjačiek, no Tesla vtedy nechcela priznať viac ako to, že toto miesto zvažuje.

No teraz, po dlhých mesiacoch sa Tesla konečne rozhodla a Even Sandvold Roland, komunikačný manažér Nórskeho zastúpenia Tesly, tieto klebety potvrdil a uviedol, že na stanici sa bude nachádzať presne 42 nabíjačiek.

“Investujeme mnoho do stavania našej nabíjacej infraštruktúry, aby bolo pre našich zákazníkov naozaj jednoduché cestovať na dlhé vzdialenosti, tešíme sa na otvorenie tejto novej stanice v Rygge.”

Nórska Asociácia Elektrických Vozidiel sa snaží použiť Tesly a jej Supercharger nabíjaciu sieť ako príklad pre ostatných výrobcov automobilov a iných prevádzkovateľov nabíjacích staníc.

Tesla potvrdila stavbu najväčšej nabíjacej stanice v Európe, viete kde?

V Nórsku ako aj všade inde vo svete chýbajú nabíjacie stanice

Nórska Asociácia Elektrických Vozidiel sa snaží použiť Teslu a jej Supercharger nabíjaciu sieť ako príklad pre ostatných výrobcov automobilov a iných prevádzkovateľov nabíjacích staníc.

Napríklad, táto nová Supercharger stanica bude stáť hneď vedľa existujúcej nabíjacej stanice, ktorá funguje ako stanica pre všetky elektromobily, nie len Tesly. No na tejto stanici sa nachádzajú len 3 nabíjačky. A to je všetko. V širokom okolí sa nenachádzajú žiadne iné nabíjacie stanice. V pomere k počtu nabíjačiek od Tesly sa jedná naozaj len o zlomok, aj keď predaje Tesly tvoria len necelých 15% predajov čisto elektrických vozidiel v Nórsku počas prvej polovice roku 2017.

Tesla vidí tieto miesta ako veľmi dôležité a strategické pre dlhe cesty:

“V Nórsku je neuveriteľne veľký záujem o elektrické automobily a informácie o nich, viac a viac ľudí si volí práve elektromobil ako ich každodenný automobil. V tom prípade je ale dôležité mať k dispozícií dobrú infraštruktúru, špeciálne kvôli cestám na veľké vzdialenosti. Naše stanice staviame v okolí dôležitých ciest a často navštevovaných destináciách, tak aby sme naším zákazníkom umožnili naozaj jednoducho cestovať dlhé vzdialenosti.”

 

Tesla potvrdila stavbu najväčšej nabíjacej stanice v Európe, viete kde?

Tesla vo veľkom investuje aj napriek novej hrozbe: dane z váhy vozidla

Tieto veľké investície do Nórskej infraštruktúry neprichádzajú ako prekvapenie, kedže Tesla minulý mesiac prelomila svoj doterajší rekord v doručeniach, a svojim zákazníkom doručila viac ako 2000 nových elektromobilov. Vďaka tomu sa aj Nórsko môže chváliť neuveriteľne pozitívnou štatistikou, pretože tento rok zaznamenalo Nórsko najnižšiu hodnotu CO2 emisií novo zaregitrovaných vozidiel.

Tesla postavila už zopár takýchto veľkých nabíjačiek, no doteraz bola väčšina stavaná v Kalifornii, kde musela Tesla investovať do infraštruktúry, ktorá bude preťažená ich novými lacnými elektromobilmi, Tesla Model 3.

A aj keď sa Model 3 v Nórsku neobjaví pravdepodobne až do konca budúceho roku, počet Tesiel v Nórsku rapídne rastie len s Modelom S a Modelom X. No to možno čoskoro skončí, kedže Nórsko zvažuje zavedenie novej dane, ktorá by mala byť založená na váhe vozidla. Budúcnosť tejto dane je v tomto momente ešte nejasná. Zatiaľ sa Tesle v Nórsku darí a my im držíme palce a dúfame, že aj na Slovensku a v Čechách sa začne objavovať postupne viac a viac staníc a konečne aj nejaký Tesla showroom. 🙂

Zdroj informácií a obrázkov: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here