Automobilka Tesla Inc. od roku 2008 až do roku 2012 vyrábala Tesla Roadster. V roku 2007 predstavila dvojmiestny športový elektromobil s maximálnym výkonom 185 kW s dvojstupňovou prevodovkou. Celkovo vyrobilo, vtedy ešte Tesla Motors, 2400 kusov.

Tesla v tej dobe zaručovala dojazd 320 km a následne bolo nutné elektromobil nabiť, čo dokopy trvalo 3,5 hodín. V roku 2012 bola výroba Tesla Roadster ukončená a spoločnosť pokračovala vo výrobe svojho Modelu S. Je neuveriteľné spätne sledovať čo automobilka, Tesla Inc., za tých pár rokov technologicky dokázala a ako stále napreduje.

Dnes vieme, že Tesla Roadster by mala zažiť svoj veľký “comeback”. Tesla Roaster budúci rok zvýši svoj výkon a bude to naozaj horúca novinka, na ktorú sa automobilový priemysel neuveriteľne teší. Avšak samozrejme nikto nevie ako bude Roadster vyzerať, no minulý týždeň sa na internete objavilo video koncepčného návrhu jedného dizajnéra, ktoré ukazuje čo možno očakávať od budúceho športového elektromobilu.

“Musk je vizionár, je ďaleko pred automobilovým priemyslom. Fascinuje ma vidieť kde sa bude poberať ďalej.”, povedal pre Inverse Jan Peisert, web dizajnér so sídlom v Düsseldorfe v Nemecku.

Peisert pravidelne vytvára koncepcie automobilov pre svoj YouTube kanál, ktorý je založený na správach a novinkách, ktoré sa dočítal. Na svojom Twitteri minulý mesiac, Elon Musk uverejnil správu, že nový Roadster bude najrýchlejší elektromobil spoločnosti. Súčasný držiteľ rekordu v Tesle Inc. je Model S P100D, ktorý dosahuje rýchlosť z 0-100 za neuverteľných 2,28 sekundy. Model S P100D je tiež najrýchlejšie sériovo vyrábané auto na svete.

Slová Elon Muska rozpálili v Peisertovi predstavivosť a rozhodol sa vyrobiť niečo, čo by mohlo vyzerať ako Tesla Roadster budúcnosti. Čistý dizajn, otáčacie motýlie dvere…

Celá koncepcia videa trvala asi 4 hodiny. Peisert sa snažil aby bol koncept technicky možný, ale i tak je to len ilúzia a pomerne extravagantná. Napríklad dlhá kapota by bola skvelá pre batožinový priestor na skladovanie (známy ako “frunk”). No Musk je zameraný na vysoký výkon a to by v tomto prípade mohlo byť nepraktické.

“Rád by som videl dvere vo výrobe, ale myslím, že tento krok je ešte príliš ďaleko.”, hovorí Peisert.

No dosť bolo slov, pozrite si spoločne s nami koncept tohto šikovného dizajnéra Tesly Roadster:

Zdroj: Inverse

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here