Presnosť je vlastnosť, ktorá Tesle moc nehovorí. Aj napriek tomu, že vždy splnia to čo majú (aspoň doposiaľ to tak bolo), vždy sa nájde problém, ktorý presunie danú udalosť, odhalenie, produkt či dodaciu lehotu na neskorší dátum aký bol stanovený. Avšak, na všetko sa dá zvyknú a dátumy z firiem Elona Muska takpovediac všetci berieme s rezervou. Inak to nebolo ani v prípade odhalenia elektrického kamiónu, Tesla Semi, ktorý mal byť odhalený podľa sľubov Elona v septembri, neskôr 26.októbra a z jedného dňa na druhý Elon na svojom Twittery oznámil, že odhalenie sa presúva na 16. november. Dôvodom vraj bolo napravenie produkcie Modelu 3 a zvýšená produkcia batérií pre Puerto Rico a ďalšie oblasti postihnuté hurikánmi.

No pred pár dňami Tesla začala oficiálne rozosielať pozvánky na odhalenie elektrického kamiónu, Tesla Semi, emailom! Na pozvánke sa nachádza okrem základných informácií, miesta a času aj fotografia, ktorá doposiaľ nebola známa. Oficiálne sme poznali len jednu fotografiu Tesla Semi, ktorú Tesla ponúkla verejnosti, kamión Tesla Semi, spredu a v tme.

Tesla rozoslala pozvánky na odhalenie elektrického kamiónu Tesla Semi, už len pár dní...

Medzi tým sa objavili aj neoficiálne fotografie a dokonca aj video, avšak na nich môžme len hádať či sa naozaj jedná o Tesla Semi. Na pozvánke sa nachádza nová fotografia, ktorá zobrazuje kamión Tesla Semi spredu, no odhaľuje aj malú časť boku kamiónu, avšak tiež je celá zahalená v tme 😀 . Veľa fanúšikov, ktorí sa tohto odhalenia nemôžu dočkať na internete porovnávajú tvar kamiónu Tesla Semi s fotografiami, ktoré sa neoficiálne dostali fanúšikmi na internet. Vraj sa zhodujú.

Tesla rozoslala pozvánky na odhalenie elektrického kamiónu Tesla Semi, už len pár dní...

Informácie na pozvánke

  • Odhalenie Tesla kamiónu vo štvrtok 16. novembra v Jet Center Los Angeles v Hawthorne, CA.
  • Dvere sa otvárajú o 19:00 hod
  • Potraviny a nápoje sa budú podávať od 19:00 hod
  • Oficiálne predstavenie sa začne približne o 20:00 hod

Pozvánky sú neprenosné a pri vstupe budú kontrolované ID. Akcia sa bude konať v interiéri aj v exteriéri. Pozvánka ďalej obsahuje informácie o parkovaní, nabíjaní elektromobilov a tiež o hoteloch, ktoré sú blízkosti Jet Centra. Tesla odporúča si izbu zarezervovať čo najskôr.

Informácie, ktoré o Tesla Semi zatiaľ máme

Podľa informačnej agentúry Reuters v novom elektrickom nákladnom automobile od spoločnosti Tesla sa bude nachádzať batéria, ktorá zabezpečí dojazd od 320 do 480 kilometrov na jedno nabitie. O tom akú veľkú batériu sa Tesla rozhodla použiť pre ich elektrický kamión zatiaľ nevieme. Jediné čo vieme je, že výkonný riaditeľ Tesla Inc., Elon Musk, počas stretnutia akcionárov Tesly, ubezpečil investorov, že jeho firma je viac ako schopná a plne pripravená postaviť vozidlo pre nákladné spoločnosti.

Podľa Muska je Tesla v budúcnosti schopná vyrobiť kamión, ktorý dokáže zaujať aj spoločnosti, ktoré potrebujú kamióny na dlhé vzdialenosti a nadmerne ťažké náklady (aj keď o dlhej vzdialenosti hovoriť ťažko, aspoň zatiaľ).

„Mnoho ľudí si myslí, že sa nedá postaviť ťažký nákladný diaľkový kamión poháňaný elektrickou energiou. Ale my sme presvedčení, že to možné je.“, povedal Elon Musk. No ako sme už u nás na EMblogu písali, určite to možné je a spoločnosť Nikola dokonca s takýmto nákladným vozidlom príde už čoskoro, na jedno nabitie bude schopné prejsť takmer 2000 km.

Za pár dní sa konečne dozvieme ako bude vyzerať skutočný Tesla Semi, nákladný, plne elektrický kamión. Aj keď po mnohých odkladoch, rozoslané pozvánky sú jasným dôkazom, že dátum 16. októbra už nepreloží nik, ani samotný Elon Musk, dúfajme. 😀

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here