Zoznam firiem, ktoré sa rozhodli adaptovať elektrické kamióny od Tesly do svojej distribúcie, neustále rastie. Každý týždeň sa objavuje viac a viac firiem, ktoré potvrdzujú prvé objednávky kamiónu Tesla Semi. Medzi jednu z týchto firiem patrí aj firma Anheuser-Busch, ktorá, medzi inými, vyrába aj pivo Budweiser.

Budweiser investuje do viacerých elektrických kamiónov

Anheuser-Busch sa rozhodol, že pre začiatok objednajú 40 kusov. Elektrické kamióny sa stanú súčasťou ich distribučnej siete a budú ďalším krokom v ich snažení znížiť svoju uhlíkovú stopu o 30% do roku 2025. Keď vezmeme do úvahy veľkosť ich distribučnej siete, tak znížia každoročnú produkciu emisií o ekvivalent emisii vyprodukovaných 500 000 osobnými automobilmi so spaľovacím motorom.

Tesla Semi bude voziť pivo - Budweiser si objednal 40 elektrických kamiónov

James Sembrot, riaditeľ stratégie logistiky sa vyjadril k tejto informácii:

“Vo firme Anheuser-Busch, sa neustále snažíme nájsť nové spôsoby ako spraviť našu distribučnú sieť udržateľnú, účinnú a inovatívnu. Táto investícia do kamiónov Tesla Semi nám napomôže dosiahnuť týchto cieľov a zároveň zlepšiť bezpečnosť na cestách a znížiť náš negatívny dopad na životné prostredie.”

No Tesla Semi je len jednou malou častou snaženia firmy Anheuser-Busch znížiť dopad ich distribučnej siete na životné prostredie. Anheuser-Busch tak isto tvrdí, že kamióny Tesla Semi nebudú jediné, elektrickou energiou poháňané, kamióny v ich distribučnej sieti. Potvrdili, že tak isto si objednali kamióny od firmy Nikola Motors, ktorá vyvíja kamióny využívajúce kombináciu vodíka, batérie a elektromotorov. No a by toho nebolo málo, Anheuser-Busch potvrdil objednávku autonómnych kamiónov Uber Otto.

Firma Otto bola založená v januári minulého roku a sústredí sa na výskum a vývoj autonómnych nákladných vozidiel. Minulý rok v auguste boli odkúpený firmou Uber. Už minulý rok prišiel Budweiser a Otto s promočným videom, kde ich kamión urobil prvú autonómnu jazdu a doručil pivo Budweiser.

Sembrot ďalej povedal:

“Nevieme sa dočkať momentu kedy budú všetky tieto kamióny na cestách a budeme náš priemysel viesť vpred, v ústrety zelenšej a inteligentnej budúcnosti ako partneri jedných z najmodernejších a najinovatívnejších firiem na svete. Dopravný priemysel sa vyvíja rýchlo, a sme naozaj nadšení, že môžeme byť lídrami vo vedení tejto evolúcie, integráciou týchto technológii naprieč našou dopravnou sieťou.”

Objednaných kamiónov Tesla Semi je čím ďalej tým viac

Táto objednávka je jedna z najväčších objednávok kamionov Tesla Semi. Ako sme už písali, Tesla začala dostávať objednávky na ich revolučný elektrický kamión okamžite, ešte na samotnej akcii predstavenia týchto elektrických kamiónov.

Walmart, Americký obchodný reťazec, si objednal 15 kamiónov Tesla Semi. Loblaws, Kanadský potravinový reťazec, si objednal 25 elektrických kamiónov.

Dnes už vieme, že minulý týždeň si doručovateľská firma DHL tak isto objednala 10 elektrických kamiónov Tesla Semi. Spolu s touto objednávkou Tesla už v tomto momente eviduje viac ako 200 objednávok ich kamiónov Tesla Semi. Tesla brala najskôr pred-objednávky so zálohou len 5000 amerických dolárov, teraz je to už s depozitom 20 000 amerických dolárov.

To ale nerátame ich vlastnú objednávku, kedže ako sme písali, Tesla sa stane svojím najväčším zákazníkom pre Tesla Semi. V tomto momente využíva Tesla na distribúciu viac ako 100 kamiónov len v Kalifornii a omnoho viac po celom svete. A práve tieto kamióny budú postupne zamieňané za elektrické kamióny Tesla Semi a teda Tesla sa stane sama sebe prvým testovacím zákazníkom.

Zdroj: Elektrek, Wikipedia

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here