Dubajská Taxi služba momentálne buduje letku elektrických taxíkov luxusnými SUV od Tesly. Prvých 50 elektromobilov Tesla Model X doručila firma Dubaju pred 6 mesiacmi, od vtedy najazdili viac ako 64 000 jázd a zákazníci v nich precestovali viac ako 2.1 milióna kilometrov.

Keď si Dubajská Taxi služba objednala 200 elektromobilov Tesla Model X, bolo to za účelom využitia Autopilota Tesly a eventuálne vytvorenia autonómnej letky elektromobilov. Odvtedy sa Autopilot Tesly výrazne zlepšil, no stále nie je ani zďaleka autonómny a tak Dubajská Taxi služba musí aj naďalej čakať na vytúžený softvérový update. Aj napriek tomu, že jazdia bez autonómneho autopilota, letka nových taxíkov je veľmi užitočná a spokojnosť zákazníkov dosiahla 97%.

Tesla taxi služba v Dubaji spravila 64 000 jázd za posledných 6 mesiacov a ušetrila 230 000 litrov fosílneho paliva

Adel Ahmed Sharif, riaditeľ prevádzky a prevádzkovej flotily Dubajskej taxislužby sa vyjadril k spokojnkosti zákazníkov ich novej letky:

“Počet odjazdených ciest za pomoci vozidiel od Tesly, ktorý prekročil hranicu 64 tisíc jázd, je dôkazom vysokej miery spokojnosti našich zákazníkov s ich skúsenosťou, tá dosiahla 97%. Ešte tento rok zväčšíme našu letku na 125 elektromobilov a po mnohých regiónoch krajiny budeme mať rozmiestnených 13 nabíjacích staníc.”

Podľa kontraktu má Tesla tento rok doručiť Dubajskej Taxi službe 75 Modelov X a budúci rok dalších 75.

Tesla taxi služba v Dubaji spravila 64 000 jázd za posledných 6 mesiacov a ušetrila 230 000 litrov fosílneho paliva

Elektromobily od Tesly sa stávajú čoraz obľúbenejšími v taxi službách po celom svete. Napríklad firma v Amsterdame už niekoľko rokov operuje veľkú letku Tesiel (167 Modelov S), ktoré len nedávno začala predávať a zamieňať za nové verzie.

Okrem toho, že Tesla pred 6 mesiacmi dodala Dubajskej Taxi službe prvých 50 Modelov X a tento rok dodá ďalších 75. Firma tak isto začala minulý rok v júni dodávať Modely S a X zákazníkom v Spojených Arabských Emirátoch.

Keďže sa našlo mnoho zákazníkov, ktorým stálo za námahu si zakúpiť Teslu inde vo svete a dať si ju priviesť do Dubaja, mesto bolo už tak či tak plné Tesiel, dokonca ešte pred tým než Tesla začala oficiálne predávať svoje elektromobily v Spojených Arabských Emirátoch.

Minulý rok sa dokonca vlastníci Tesiel z celých Emirátov zišli a spoločne apelovali na Elona Muska a Teslu aby vystavali viac servisných stredísk a nabíjacích staníc v týchto regiónoch.

Momentálne Spojené Arabské Emiráty disponujú 3 Supercharger nabíjacími stanicami a približne 24 nabíjačkami na rôznych miestach. Tento rok by k ním malo pribudnúť ďalších 10 Supercharger staníc a mnoho ďalších nabíjačiek na rôznych miestach po krajine.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here