Tesla terčom posmechu

Nie je tajomstvom, že aj súčasní výrobcovia automobilov postupne prichádzajú na trh s elektrickými ekvivalentmi svojich automobilov. Terčom marketingových ťahov sa tak stáva aj Tesla. Napríklad v reklame BMW, ktorá je mierená na zákazníkov čakajúcich na ich Tesla Model 3 alebo v reklamných materiáloch kde Nissan Leaf presviedča na svoj elektromobil držiteľov rezervácií na Model 3.

Čo sa týka reklamy od BMW, tá si skutočný posmech z Tesly urobila. Reklama poukazovala na fakt, že na Model 3 si zákazník musí počkať dlhé mesiace, zatiaľ čo ich elektromobil si môžete zakúpiť už dnes. Táto reklama bola veľmi zle prijatá a nelegálna, kedže bola automaticky odstránená z YouTube a z každého portálu, ktorý sme našli.

reklama
Zdroj: Electrek

Slovná hračka od Audi

Audi ako zatiaľ jeden z posledných výrobcov elektromobilov si nenechalo utiecť možnosť “kopnúť si”. Tentoraz sa však zdá, že tomuto Nemeckému automobilovému gigantovy išlo skôr o humornú podstatu reklamy, než cielený útok.

Audi zaujímavým spôsobom prezentuje svoju elektrickú novinku e-tron Sportback, ktorá bola odhalená tento rok v apríli. Je zvláštne, že publikovaná inzercia je na koncept vozidla, ktoré sa neplánuje dostať na trh minimálne ďalšie 2 roky. Možno naozaj ide len o jemné dráždenie samotného Elona.

Reklama sa vyznačuje anglickou slovnou hračkou, kde zo spojenia „must-have“, vo význame “to musíš mať”, je zámena písmen na: „Musk-Have”.

reklama
Zdroj: Electrek

Plán Audi je dobehnúť Teslu

Zatiaľ čo e-tron Sportback je v súčasnosti len koncept, ktorý bol odhalený v Shanghai 2017, Audi potvrdilo, že ho plánujú uviesť do výroby v roku 2019 ako druhé vozidlo vo svojej sérii troch prémiových elektrických vozidiel, ktoré budú uvedené v priebehu ďalších troch rokov – počnúc e-tron Quattrom v roku 2018.

Predbežné parametre sú známe

Automobilka tvrdí, že Sportback bude obsahovať podobné špecifikácie ako Quattro, 95 kWh batéria s dojazdom cca 480km a motor o výkone 320 kW.

Konkurencia pre budúcu Teslu model Y

Audi nezabudlo ani na ešte nepredstavený elektromobil od Tesly, Model Y. Zatiaľ čo sa e-tron Quattro pravdepodobne stane konkurenciou elektromobilu Tesla Model X v budúcom roku, e-tron Sportback bude čeliť Tesla Modelu Y, ktorého predstavenie je naplánované na približne rovnaký čas.

Audi má tak priamo namierené na Teslu. Zatiaľ však všetko vo forme prototypov a konceptov. Avšak podcenovať konkurenciu sa nikdy nevypláca. Tesla tak musí využiť svoje prednosti a snažiť sa vytvoriť z každého budúceho automobilu to najlepšie čo vie.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here