V posledných týždňoch sa objavuje viac a viac dôkazov, že Tesla začala s výrobou ich najnovšieho elektromobilu Modelu 3 s duálnym pohonom. Tesla sa zo začiatku výroby nového vozidla vždy sústredí na tie najdrahšie verzie. Na začiatku Tesla začala vyrábať a doručovať iba Modely 3 verzie Long Range so 75kWh batériou, teraz prichádzajú na rad Modely 3 s duálnym pohonom.

Ako vlastne vieme o tom že Tesla začína s výrobou Modelu 3 s duálnym pohonom? Dá sa to zistiť podľa identifikačných čísel vozidla, ktoré musí Tesla vždy zaregistrovať u NHTSA (National Highway Traffic Safety Adminstration -> Národná správa bezpečnosti cestnej premávky). No a posledná séria registrovaných čísiel poukazuje na registráciu 24 Modelov 3 s duálnym elektrickým pohonom.

Ako sa ukázalo vo VIN číslach automobilov od Tesly sa na 8. mieste nachádza číslo, ktoré identifikuje pohon vozidla.Tesla začala s výrobou elektromobilu Model 3 s duálnym motorom

Tesla zaregistrovala minulý týždeň nový set VIN čísel a tým počet zaregistrovaných Modelov 3 prekročil hranicu 11 000. Kalifornská automobilka zaregistrovala v posledných 2 týždňoch viac ako 3000 VIN čísiel. Nelenila ani na svojej stránke, kde po novom tvrdí, že prvé plánované doručenie elektromobilu Tesla Model 3 s duálnym pohonom je plánované na jar 2018. Čo síce môže byť hocikedy medzi marcom až júnom, no január je už za nami a teoreticky by sme prvé Modely 3 s duálnym pohonom mohli vidieť na amerických cestách už koncom marca, čo znamená, že už možno za menej ako 2 mesiace.

Tesla už pred tým registrovala niekoľko VIN čísiel s duálnym pohonom. No to boli zjavne prvé prototypy ich továrenskej výroby. Tieto prototypy boli evidentne použité na testovanie kvality výroby vozidla s 2 elektromotormi, jedným na prednej náprave a druhým na zadnej náprave.

Tesla začala s výrobou elektromobilu Model 3 s duálnym motorom

Na začiatku predaja D verzie (teda verzie s duálnym motorom) elektromobilu Model S bola verzia s duálnym motorom drahšia o cca 5000 amerických dolárov. Takúto cenu pri Modeli 3 neočakávame, no je pravdepodobné, že nebude o moc nižšia. Väčšina ľudí predpokladá, že cena týchto verzií pôjde hore o cca 3000 až 4000 amerických dolárov. No s istotou nebudeme toto číslo poznať a to až kým sa v online konfigurátore Modelu 3 neobjaví možnosť objednávky tejto verzie.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here