Tesla opäť zvýšila výkon svojich elektromobilov. Konktrétne sa jedná o základné verzie Tesla elektromobilov Model S a Model X. Tento najnovší update poteší záujemcov o základné verzie týchto vozidiel, aj keď iba nových zákazníkov, kedže zmeny nie sú len softvérové, ale aj hardvérové.

Hovorca Tesly potvrdil, bez toho aby zachádzal do detailov, že Tesla začala výrobu nových verzií Modelu S a Modelu X, ktoré budú od teraz zhrňovať zmeny potrebné k zvýšeniu výkonu.

Kedže tieto zmeny zahŕňajú aj hardvérové zmeny, vylepšenia sa budú týkať iba nových elektromobilov, nie tých existujúcich.

Pozrime sa spolu o aké zmeny sa teda jedná.

Model S

Tieto aktualizácie najviac ovplyvnia výkon základnej verzie Modelu S.

Špecificky Model S 75, čo je Tesla Model S s batériou o kapacite 75kWh, získava zrýchlenie vylepšené o viac ako sekundu. To znamená, že Model S 75 zrýchli od teraz z 0 na 100km/h za 4.3 sekundy, čo je zlepšenie o 1.2 sekundy oproti doterajšiemu zrýchleniu 5.5 sekundy. Zmena sa tak isto týka Modelu S 75D, teda elektromobilu od Tesly, ktorý ako písmeno D (dual) v názve napovedá, má na palube dva motory. Model S 75D si zlepšil čas z 0 na 100 km/h o 1.1 sekundy, z 5.3 sekundy na 4.2 sekundy.

Ako Tesla podotkla aj najnovší Model S 100D s duálnym motorom získa aspoň malinké vylepšenie. Táto verzia Modelu S získa 0.1 sekundy a od teraz zrýchli z 0 na 100 km/h za 4.1 sekundy.

Model X

Model X je ponúkaná iba s duálnym motorom a toto elektrické SUV tak isto získalo signifikantné vylepšenia v zrýchlení. Základná verzia Modelu X, Model X 75D, získala viac ako sekundu k dobru a zlepšila si svoj čas z 0 na 100 km/h zo 6 sekúnd na 4.9 sekundy. Model X 100D si zlepšil o 0.5 sekundy na 4.7 sekundy z povôdnách 5.2 sekundy.

Tesla na nič nečaká
Toto je len ďalší príklad toho, ako táto Kalifornská novodobá automobilka pristupuje k svojím produktom a zákazníkom. Zbytočne nečaká na ďalší rok aby mohla predstaviť novú verziu len z dôvodu marketingu alebo ziskov. No prináša najnovšie vylepšenia a funkcionality do svojich vozidiel hneď ako sú pripravené a plne otestované.

Zaujímavé je, že tieto vylepšenia prichádzajú práve teraz, tesne pred príchodom Modelu 3 na trh. Vyzerá to tak, že Tesla sa snaží ešte jasnejšie poukázať na rozdiely medzi ich lacným Modelom 3 a jeho staršími súrodencami. Toto je vcelku pochopiteľné, kedže Tesla nechce aby čakanie na Model 3 zastavil ich momentálne predaje svojich ďalších vozidiel a teda sa snaží ich základné verzie spraviť viac atraktívnejšími.

Výkonný riaditeľ Tesla Inc., Elon Musk, na svojom Twitteri tak isto povedal, že Model 3 bude zrýchlovať z 0 na 100 km/h pod 6 sekúnd. No toto by malo platiť len pre základnú verziu. Na trhu by sa mala neskôr objaviť aj “P” verzia, teda “performace”- výkon, ktorá by mala tento čas signifikantne znížiť. Tá sa ale bohužiaľ ešte pár najbližších mesiacov nebude vyrábať.

Tesla zvýšila výkon základných verzií Modelu S a Modelu X
Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here