Viacerí dodávatelia dielov pre lacný elektromobil od Tesly, Model 3, hlásia zvýšenie výroby a objednávok. Tesla sa po takmer 2 mesačnom spomalení výroby vrátila k pôvodnej objednávke 5000 kusov týždenne, presne tak ako pôvodne plánovala vyrábať už začiatkom decembra.

V októbri, pár dní pred ohlásením finančných výsledkov Kalifornskej automobilky, Tesla verejne oznámila spomalenie výroby Modelu 3. Jedným z dôvodov bola vraj neschopnosť niektorých dodávateľov, ktorí požadované diely nedokázali dodať načas. No väčším činiteľom bola nesprávne nakonfigurovaná výrobná linka batérií pre Model 3. Tú musela Tesla nakonfigurovať, úplne novým softvérom. Jeden z dodávateľov dielov pre Tesla Model 3, Hota Industrial MFG. Co., oznámil, že Tesla v tomto čase znížila svoju objednávku dielov o 40%, len na 3000 kusov týždenne.

Tesla zvýšila výrobu Modelu 3 na 5000 kusov mesačne, tvrdia dodávatelia

Tesla zvyšuje výrobu tvrdia dodávatelia

No už dnes dodávateľ hlási opätovné zvýšenie výroby na pôvodne plánovaných 5000 kusov týždenne. Dokonca predseda rady firmy Hota Industrial MFG. Co., Shen Guorong, tvrdí, že museli zmobilizovať celú firmu a všetkých zamestnancov na to, aby Tesle vôbec stíhali s výrobou a že dokonca dodávky potrebovali zvýšiť tak rapídne, že niektoré dodávky lietajú do USA lietadlami, namiesto dlhej cesty po mori.

Viacero dodávateľov potvrdilo zvýšenie ich vlastnej výroby a dodávok Tesle, práve z dôvodu zvýšenia výroby Modelu 3. Je to určite pozitívna správa pre Elona Muska, Teslu, no hlavne pre zákazníkov Tesly, ktorí sa nevedia dočkať svojich dlho očakávaných elektromobilov.

Na 5000 kusov týždenne si ešte chvíľku počkáme

Aj keď je úžasné, že Tesla konečne zvyšuje výrobu, jej očakávaných 5000 kusov týždenne sa pravdepodobne ešte nedočkáme najbližších pár týždňov. Pokiaľ aj výrobcovia začali minulý týždeň vyrábať požadovaných 5000 dielov pre Model 3 týždenne, musíme do rovnice zarátať aj čas dodávky a čas výroby. Nie všetci dodávatelia môžu dodávať lietadlom a zrejme niektoré diely budú dodávané o niečo neskôr ako iné.

No tak či tak sa jedná o pozitívnu správu, špeciálne keď počujeme, že niektoré diely sa dodávajú lietadlami. Je to zjavný pokus Tesly o čo najrýchlejší návrat k pôvodnému plánu, vyrábať 5000 kusov ich najlacnejšieho elektromobilu týždenne na konci roku 2017. To znamená, že aj keď Musk v októbri tvrdil, že výrobu 5000 kusov týždenne plánuje Tesla dosiahnuť v 1. kvartály tohto roku, o 3 mesiace neskôr ako pôvodne zamýšľali, môže sa tak stať omnoho skôr, pravdepodobne už koncom januára 2018.

Ako sme pred pár dňami písali, Tesla už teraz dodáva viac Modelov 3 ako ktokoľvek očakával po ohlásení spomalenia v októbri. Tesla tak isto otvára nové predajné strediská na ktorých môžeme vidieť neustále cca 40+ kusov Modelu 3 čakajúcich na svojich majiteľov. Dnešné informácie o dodávateľoch len potvrdzujú dohady, ktoré sme vyvodzovali zo zvýšených počtov Modelu 3 v týchto strediskách a to, že Tesle sa podarilo odstrániť všetky problémy s výrobnou linkou, a tá sa pustila plnou silou do výroby.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here