Steve Wozniak, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, sa rozhovoril pre magazín Bloomberg o svojom postoji ku spoločnosť Tesla Inc. a ich produktom. V tomto článku vám priblížime ako sa Steve Wozniak dostal ku svojej prvej Tesle, ale aj o jeho predchádzajúcich pochybnostiach.

Steve Wozniak verí, že Tesla je lídrom v odvetví autonómnych automobilov a elektromobility. Wozniak je taktiež majiteľ a fanúšik elektromobilu Tesla. Sám kúpil svoju prvú Teslu Model S v roku 2013 a od tej doby si zaobstaral aj ďalšiu pre svoju ženu. Podľa Wozniaka Tesla vložila enormné úsilie do veľmi riskantných vecí a tie hnali spoločnosť Tesla vpred.

“Stavím na Teslu.“ – Steve Wozniak, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, Inc.

Ostrieľaný Mercedes alebo mladučká Tesla

Spočiatku Wozniak váhal s nákupom Modelu S, pričom ako dôvod svojej nerozhodnosti uviedol, že ovládacie prvky “infotejmentu” svojho Mercedesu sú viac ergonomické ako veľká centrálna dotyková obrazovka od Tesly. Woz (pod toto skratkou vystupoval už v období založenia Apple) spomína na svoje pozastavenie objednávky na Model S. Neskôr však zmenil svoj názor, s odôvodnením:

On (Elon Musk) bol poriadne naštvaný, že sa zo mňa stal “petrolhead” (fanúšik silných spaľovacích motorov) a nie je zo mňa pravý  “Silicon Valley boy”.

V autonómnych technológiách vedie Tesla, tvrdí Steve Wozniak
Zdroj: electrek

Elonove slová mali pre Woza veľkú váhu

Tieto silné slová od Muska musel Woz skutočne prehodnotiť, keď svoju prvú Teslu kúpil ešte v ten istý rok. Woz spomína aj na svoj moment rozhodnutia, ktorý prišiel úplne nečakanie v príspevku pre magazín Bloomberg v júli 2015.

Elon bol sklamaný, keď po šesťmesačnom čakaní v poradovníku na moju novú Teslu sme sa spolu s manželkou rozhodli zrušiť objednávku na nové auto. Avšak potom v jednu noc vstúpila Janet do mojej kancelárie a z ničoho nič povedala, že ak ju naozaj chcem mám si ju kúpiť.

Technologický inovátor 90-tych rokov vyzdvihuje Teslu

V decembri minulého roka si Wozniak zakúpili aj svoju druhú Teslu, P100D. Pred kúpou druhého automobilu Wozniak povedal, že Tesla je najväčším “narušiteľom“ na americkom trhu s automobilmi. Tým vlastne nepriamo chváli samotného Elona Musk za vytvorenie prvého úspešného výrobcu automobilov v USA od roku 1927.

Vo Wozovom rozhovore s agentúrou Bloomberg hovorí, že niektoré autá skutočne podnikli malé kroky smerom k tomu, aby jazdili autonómne, osobne si však myslí, že Tesla je ale na tej najlepšej ceste. Woz v rozhovore tiež spomína novovytvorenú cieľavedomú Muskovu spoločnosť Boring Company, ktorá plánuje vytvoriť viacvrstvový tunelový systém pod Los Angeles.

Pozrite si úplný rozhovor so Steve Wozniakom. 

Zdroj: TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here