Elektromobily od firmy Tesla sa nekradnú veľmi často. Na cestách ich je málo a každé z nich ešte stále budí príliš veľa pozornosti. Nízka miera krádeží je tak isto zásluhou ich GPS sledovania, ktoré im dáva veľkú výhodu vo vystopovaní ukradnutého vozidla.

No čas od času sa nájde zlodej, ktorý si trúfne aj na Teslu, o niekoľkých sme aj písali. Tu je ďalší, celkom čerstvý príklad. Pred pár dňami sa v Britskej Kolumbii objavil ukradnutý Tesla Model S. Našli ho v rieke Fraser River o 9:00 ráno, 5. apríla 2018. Jednalo sa o hnedý Tesla Model S vyrobený v roku 2016.

V rieke našli ukradnutý Tesla Model S s vrecom cibule, pred tým než sa potopil plával po rieke

Vozidlo bolo ukradnuté v mestečku Burnaby v Britskej Kolumbii (Kanada) deň pred jeho nájdením. Vozidlo bolo nájdené kanoistom, ktorý ráno pádloval po rieke. Dokonca tento kanoista pomohol polícii, keď na breh vyniesol vrece cibule, ktoré vyplávalo z vozidla na hladinu. A ak sa vám zdá zvláštne čo robilo vrece cibule v ukradnutej Tesle, tak vedzte, že to nie je jedniná čudnosť tohto kriminálneho činu.

Polícia usúdila, že zlodeji vozidlo nemohli do rieky dostat po súši. K brehu kde vozidlo našli neexistuje žiadna cesta a nič nenaznačovalo tomu, že by toto vozidlo po tomto brehu prešlo. Polícia sa preto domnieva, že vozidlo sa nachádzalo na lodi, z ktorej bolo neskôr zhodené do vody, kde muselo uplávať ešte hodne veľkú vzdialenosť kým sa nezaseklo neďaleko brehu kde ho našli.

V rieke našli ukradnutý Tesla Model S s vrecom cibule, pred tým než sa potopil plával po rieke

Plávajúce elektromobily od Tesly sme už videli. Model S sa dokáže na hladine udržať relatívne dlho. Dokonca aj Elon Musk povedal, že Model S pláva tak dobre na hladine, že na nejaký čas ho môžete používať ako loď a poháňať sa rotáciou kolies, no rozhodne túto zábavku majiteľom neodporúča.

Portál Electrek poskytol svoju teóriu ako sa tento incident odohral. Táto teória sa nám veľmi páčila a preto sme vám ju preložili: 

“Neviem ako presne bolo vozidlo ukradnuté, no tu je moja divoká teória ako skončilo v rieke. Zlodej alebo zlodeji, zistili, že vozidlo sa dá sledovať za pomoci GPS a nevedeli ako toto sledovanie vypnúť.

Namiesto toho aby vozidlo opustili a nechali ho len niekde odstavené vedľa cesty sa rozhodli zbaviť sa akýchkoľvek dôkazov. Kúpili veľké vrece cibule a použili ho na stlačenie akceleračného pedálu vozidla na to aby ho dostali z lode do vody.

Čo ale nevedeli je, že vozidlo sa automaticky prepne do Tesla James Bond ponorkového módu a v pohode odpláva ďalej.

Som naozajstný Sherlock Holmes.” 😀

V rieke našli ukradnutý Tesla Model S s vrecom cibule, pred tým než sa potopil plával po rieke

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here