Dnes nebudeme písať o najhorúcejších novinkách zo sveta Tesly, no o niečom, čo Tesla spravila už dávnejšie. Tesla počas posledných rokov neustále zväčšovala svoju výrobu a rozširovala svoju továreň vo Fremonte v Kalifornii. Primárne kvôli neustále zväčšujúcemu sa dopytu po jej elektromobiloch. No špecificky pre výrobu Modelov S a X. Kedže Model 3 sa bude primárne vyrábať v Gigafactory 1 v Nevade.

Video nižšie ukazuje budovanie výrobnej linky vo Fremonte viac ako dva roky dozadu. Vďaka týmto zmenám bola Kalifornská firma schopná vyrobiť v posledných rokoch viac a viac vozidiel. V roku 2016 to bolo viac ako 80 000 vozidiel. Toto Tesla dosiahla inštaláciou robotov po celej továrni.

Kedysi robotníci v továrňach zazerali na robotov s nechuťou a strachom. Dôvodom bolo, že sa vždy báli, že o svoju prácu prídu a že budú plne nahradení robotmi. No tohto sa v Tesle báť nemusia. Tesla je silne zameraná na ľudí, veď už teraz zamestnáva vyše 30 000 zamestnancov. Gigafactory 1 v Nevade už v tomto momente zamestnáva vyše 1000 robotníkov, no po jej dokončení by mala zamestnávať najmenej 6 500 ľudí s potenciálom zamestnať až 10 000. Druhá Gigafactory, ktorú Tesla plánuje postaviť v Európe by mala zamestnať ďalších 6 500 až 10 000 ľudí. Takže to, žeby sa továrne Tesly zmenili na mŕtve budovy plné robotov je veľmi nepravdepodobné.

Robotníci toto dobre vedia a svojich robotov sa naučili mať radi. Dokonca tak radi, že z nich začali robiť superhrdinov. Najobľúbenejšou tématikou továrne sa stali hrdinovia z komixov “X-men”. Na výrobnej linke sa nachádza profesor Xavier, Wolverin, Storm či Colossus a veľa ďalších. Robotníci sa rozhodli, že radšej ako používať nudné technické mená, budú používať mená superhrdinov. Keď strojom dali mená zrazu sa z neživých robotov stali spolupracovníci  a kedže títo spolupracovníci sú super-silný, súper-rýchli, či super-presný, tak mená hrdinov boli tou najvhodnejšou voľbou.

Na začiatku linky stojí profesor Xavier, ktorý pokladá hliníkové kostry budúcich vozidiel dolu z elektrickej kolajnice. Obďaleč Iceman, Wolverin a Beast zdvíhajú ťažké bremená. Storm a Colossus sa nachádzajú na konci podvozkovej linky a Vulcan a Havok zdvíhajú napoly dokončené vozidlá späť na elektrickú kolajnicu.

Zamestnanci Tesla továrne povedali:

“Pre nás sú títo roboti ako superhrdinovia. Tak sme sa rozhodli, že si zaslúžia hrdinské mená.”

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here