V stredu 1. februára 2017 Tesla Motors oznámila Americkej vláde, že tak ako Madonna, Cherr, Pápež či Bono, aj Tesla sa rozhodla, že dve mená sú zbytočné a oficiálne svoje meno zmenila z “Tesla Motors” na “Tesla”. Teda aby sme povedali pravdu je to “Tesla Inc.”.

Tesla takto oznámila Americkej vláde, ale i svetu svoj plán zmeniť svoje zameranie z elektrických automobilov na niečo viac. Táto zmena je konečný krok Tesly v jej “Veľkom Pláne”. Tento krok mení oficiálnu víziu firmy, s ktorou Elon Musk túto firmu založil a posúva ju smerom k novým horizontom.

Túto zmenu Elon Musk naznačil už v júli minulého roku. Oznámil, že Tesla sa plánuje odkloniť od svojho originálneho veľkého plánu. Pokiaľ ste ešte tento plán nečítali, pôvodný plán Tesly, Elon Musk na Twitteri zosumarizoval v roku 2006 nasledovne:

  1. Postavit športové auto.
  2. Použiť peniaze zo športového auta na postavenie dostupnejšieho auta ( Model S & X).
  3. Použiť peniaze z dostupného auta na postavenie ešte lacnejšieho auta ( Model 3).
  4. Počas toho prisť s dostupným zdrojom čistej elektrickej energie pre každého.
  5. Nikomu o tomto plane nepovedať!

No od vtedy firma zmenila svoje oficiálne zameranie. Tesla sa momentálne zameriava na elektrické autá, obnoviteľné zdroje energie a integráciu obnoviteľných technológií do dopravných prostriedkov. Aj keď oficiálne Tesla svoj nový “Veľký Plán” nepredstavila, z dostupných produktov a servisov, ktoré v poslednej dobe poskytuje začína byť tento plán zreteľný. V posledných rokoch sme videli Teslu prísť s produktmi ako Powerwall a Powerwall 2, čo sú batérie na úschovu energie pre obytné domy. Pár mesiacov dozadu Tesla predstavila svoje nové solárne strechy a v decembri došlo oficiálne k spojeniu Solar City a Tesla Motors.

Dôležité je, že Tesla s touto zmenou prišla takto rýchlo. Zmena z Tesla Motors na Tesla je naozaj len potvrdenie, že Tesla už nie je len o rýchlych elektrických autách. Tesla sa začína pozerať na to, ako energiu vyrábame, uskadňujeme a používame. Tesla sa začína zameriavať na to, ako postaviť budúcnosť na obnoviteľných zdrojoch a zelených technológiách.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here