Tesla bola do minulého roku spoločnosťou, ktorá sa preslávila svojimi plne elektrickými, atraktívnymi a najmä bezpečnými automobilmi. Do minulého roku to bol Tesla Model S, luxusný sedan a Tesla Model X, rodinné SUV, ktoré za žiadny okolností neboli finančne dostupné len tak pre každého.

Od minulého roku však spoločnosť ponúka dostupnejšiu alternatívu, Model 3. Tento elektromobil sa na trhu pohybuje od 35 000 amerických dolárov, a aj keď nie je v našich končinách ani zďaleka najlacnejším automobilom, pre Teslu, ktorá doposiaľ predávala elektromobily od 90 000 amerických dolárov je to obrovský rozdiel.

Tisíce zákazníkov po celom svete si na tento “lacný” elektromobil brúsili zuby niekoľko dlhých mesiacov a predobjednávky sa Tesle len tak hrnuli. Tento čas je však za nami a Model 3, aj keď pomalšie ako sme očakávali, sa dostáva do rúk svojich majiteľov. Prvé kusy Modelu 3 prináležali zamestnancom v Tesle a SpaceX, ktorí mali tú česť byť prvými vlastníkmi a tak povediac pokusnými králikmi. Samozrejme ako každé nové vozidlo aj Model 3 sa stretal s výrobnými problémami, ktoré však boli za chodu vyriešené.

Tesla je známa bezpečnosťou svojich elektromobilov. Model S je jedno z najbezpečnejších automobilov na svete a Model X je to najbezpečnejšie SUV na svete.

Veľkým nárokom na bezpečnosť čelí aj Model 3. Napriek tomu, že bezpečnostné testy dopadli na výbornú, čakalo sa na výsledky havarijných testov od tretích strán (zákazníkov). A i keď Model 3 jazdí po svete len pár mesiacov, stihol mať už pár kurióznych nehôd.

Prvé nehody Modelu 3

Prvá nehoda Modelu 3 sa stala koncom minulého roku. Jeden z prvých vlastníkov Modelu 3, ktorý na instagrame vystupuje pod menom model3guy, sa na sociálnych sieťach “pochválil” svojou nehodou. Podľa jeho slov stratil kontrolu na zasneženej ceste a narazil do veľkých skál. Elektromobil bol vybavený aj zimnými reťazami a ukázalo sa, že problém s trakciou viedol k nehode. Nikomu sa nič nestalo.

Zhrnutie prvých nehôd elektromobilu Tesla Model 3, je naozaj bezpečný?Zhrnutie prvých nehôd elektromobilu Tesla Model 3, je naozaj bezpečný?

Ďalšou nehodou bol stret s jeleňom v rýchlosti 70 km/h. Majiteľ tohto elektromobilu na svoj Twitter napísal: Ďakujem Elon Musk a Tesla za dobre navrhnuté, bezpečné vozidlo. Zrazili sme naozaj veľkého jeleňa v rýchlosti 70 km/h v Modeli 3 a každý bol dobre chránení. Poškodenie je znázornené nižšie. Máme plnú dôveru v Model 3! ”

Vodič sa tak isto vyjadril, že je veľmi prekvapený, ako málo bol poškodený jeho Model 3 po tom čo v tak vysokej rýchlosti narazili do skutočne veľkého jeleňa.

Vážnejšie nehody Modelu 3

Začiatkom tohto roku bol Model 3 účastníkom ďalšej nehody, tento krát tento krásny elektromobil skončil v potoku. Zo začiatku sa dokopy nič o tejto nehode nevedelo. Nakoniec polícia potvrdila, že vodič bol zamestnancom Tesly a podľa jeho slov sa vyhýbal zvery na ceste a následne stratil kontrolu. Avšak polícia vodiča zatkla s podozrením, že riadil pod vplyvom alkoholu.

Zhrnutie prvých nehôd elektromobilu Tesla Model 3, je naozaj bezpečný?

Ďalšia vážnejšia nehoda sa stala tento týždeň. Model 3 predným kufrom narazil na križovatke do semafóru. Na prvý pohľad je predná časť karosérie celkom zničená, ale kabína vodiča je neporušená.

Zhrnutie prvých nehôd elektromobilu Tesla Model 3, je naozaj bezpečný?

Táto posledná havária napovedá o bezpečnosti Modelu 3 snáď najviac. Avšak musíme si počkať na vyšetrenie tejto nehody. Zatiaľ je však isté, že v prípade všetkých nehôd Modelu 3 sa vodičom či spolujazdcom nič nestalo a to o bezpečnosti tohto elektromobilu hovorí snáď všetko. 

Zdroj informácií a fotografií: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here