Minulý týždeň sme vám priniesli článok o jednej z prvých nainštalovaných solárnych striech od Tesly regulérnemu zákazníkovi. No tento systém bol zatiaľ vypnutý kvôli správcovi elektrickej siete, ktorý musí najskôr inštaláciu odsúhlasiť za vhodnú a až následne môže byť spustená.

Neskôr sme sa mali možnosť detailne sa pozrieť sa na inštaláciu solárnej strechy od Tesly na dome Tri Huynha, ktorý v tomto momente stále čaká na lokálneho správcu elektrickej siete aby schválil túto inštaláciu. Ponúkol nám naozaj exkluzívny pohľad na celú inštaláciu aj s 3 Powerwall batériami, no ako sám tvrdí, neočakáva, že jeho strecha bude produkovať čistú solárnu energiu ešte najbližší 1 až 2 mesiace.

Avšak ďalší zo zákazníkov Tesly, ktorý bol vo veľmi podobnej situácii na svojom Twitteri potvrdil, že jeho dom bol už obhliadnutý lokálnym správcom elektrickej siete a spustenie solárnej strechy bolo odobrené. A tak dnes máme možnosť nahliadnuť na pravdepodobne prvú spustenú solárnu strechu od Tesly na svete, nerátajúc strechy nainštalované na strechách zamestnancov.

Na tweete vyššie môžete vidieť Powerwall batériu od Tesly zapojenú do siete domu a rovnako grafickú reprezentáciu toku energie zo solárnej strechy. Na obrázku napravo vidno ako solárna strecha od Tesly produkuje 5 kW energie, z toho 300 wattov pokrýva potreby domu a ďalších 4.7 kW nabíja Powerwall batériu.

Tesla minulý týždeň potvrdila, že táto inštalácia by mala byť schopná produkovať výkon 9.85 kW pri plnej kapacite.

Neskôr uverejnila na svojom twitteri ďalší obrázok energetickej aplikácie od Tesly, ktorá ukazuje, že Powerwall batéria bola plne nabitá a tak systém, ktorý v tomto momente produkuje 6.2 kW začal vypúšťať elektrickú energiu do energetickej siete a 0.4 kW využíva na potreby domu.

Prvá solárna strecha regulérneho zákazníka začala produkovať čistú solárnu energiu

Je super konečne vidieť jednu z týchto striech v akcii a na streche regulérneho zákazníka, ktorý ešte neskôr na svojom twitteri postol aj zopár obrázkov zo stavania tejto strechy.

Prvá solárna strecha regulérneho zákazníka začala produkovať čistú solárnu energiu
Zdroj: Electrek
Prvá solárna strecha regulérneho zákazníka začala produkovať čistú solárnu energiu
Zdroj: Electrek

Tak isto na twitteri uverejnil informáciu, že Tesla optimalizovala strechu tak aby dokázala vyprodukovať výkon necelých 10 kW a Tesla na to použila 40% škridiel. To znamená, že zo všetkých škridiel na streche len 40% má vstavané solárne panely. Po tom čo odrátala štátne príspevky ju táto nová strecha s 30 ročnou zárukou výroby energie a doživotnou zárukou domu na samotné škridle vyšla na 50 000 amerických dolárov, a to vrátane jednej Powerwall batérie.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here