Tesla nainštalovala viac ako 300 Powerwall batérií na školách po celom Hawaii ako súčasť štátnej iniciatívy na zníženie teplotných podmienok v triedach.

Hawaii má už dlho problém s vysokými teplotami a vlhkosťou v štátnych školách. Tieto podmienky negatívne ovplyvňujú výkony študentov a ich iniciatívu v triedach. Problém bol tak veľký, že Ministerstvo školstva štátu Hawaii muselo zasiahnuť.

Ministerstvo školstva vyčlenilo 100 milinónov amerických dolárov na schladenie tried na Hawaii. Tieto peniaze pomohli už teraz viac ako 1190 učebniam po celom Hawaii znížiť teplotu, no kontrakt by mal pomôcť dokopy až 1300 triedam.

Aby z dlhodobého hľadiska nové riešenie nevytvorilo príliš vysoké finančné nároky na školy a nezvýšili sa signifikatne ročné výdavky na vedenie školy, sa Ministerstvo školstva dalo dokopy s firmou Tesla. Tesla za pomoci svojich solárnych panelov a Powerwall batérii, pomohla nielen vyriešiť teplotný problém v triedach po celom Hawaii, no tak isto to urobila za pomoci čistého, prostredie neznečisťujúcho riešenia, ktoré využíva obnoviteľné zdroje, v tomto prípade slnko, ktorého je na Hawaii naozaj dosť.

Dokonca tento projekt učitelia využili na výučbu detí o obnoviteľných zdrojoch energie, batériách a solárnych paneloch. Tesla o tomto projekte vyrobila krátke video:

Kedže cena energie na Hawaii je z pomedzi ďalších štátov USA pravdepodobne najvyššia, Hawaii má veľký záujem o investovanie do obnoviteľných zdrojov energie, primárne do solárnej energie. Aj preto toto nie je jediný projekt na ktorom Tesla aktívne pracuje na Hawaii. V tomto momente pracujú na solárnej farme, ktorá by mala mať výkon až 13 MW a na inštalácii Tesla Powerpack batérií o kapacite 52 MWh.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here