Solárne strechy od Tesly sa tešia veľkej pozornosti svojich fanúškov, no Tesla vie, že tento produkt je primárne zaujímavý len pre ľudí, ktorí majú záujem o novú strechu. Preto sa Tesla stále snaží inovovať aj samotné solárne panely pre ľudí, ktorí strechu majú a chcú ju len pokryť solárnymi panelmi aby si vyrábali svoju solárnu energiu.

Minulý víkend Tesla na svojich stránkach aktualizovala fotografie na nové exkluzívne solárne panely vyrobené firmou Panasonic. Portál Electrek zistil aj nejaké podrobnosti. Produkt bude zrejme tvoriť hlavnú ponuku Tesly pre solárne riešenie obytných domov.

Tieto solárne panely sú súčasťou obchodu s Panasonic, spoločne ich budú vyrábať v Gigafactory 2 v Buffale a panely budu exkluzívne dostupné len pre Teslu. Tesla tieto panely neplánuje vyrábať pre nikoho iného.

Tesla a aj samotné SolarCity ešte pred odkúpením, používali solárne panely od rôznych dodávateľov. No to sa už onedlho zmení. Tesla pre Electrek prezradila, že akonáhle nové solárne panely pôjdu do výroby v Gigafactory 2, čo by malo byť tento rok v lete, budú používané vo všetkých nových bytových projektoch. No Tesla aj naďalej bude ponúkať menej výkonne 250-260 watové panely od iných dodávateľov.

Rovnako ako solárna strecha, aj tieto solárne panely sú súčasťou plánu Elona Muska, výkonného riaditela Tesla Inc., na vytvorenie atraktívnych solárnych produktov a príťažlivej značky, ktorá ich bude radikálne odlišovať od konkurencie.

Tu je zopár obrázkov z webstranky Tesly, týchto nových, nenápadných a krásnych solárnych panelov pre obytné domy.

Elon Musk Blog, Tesla solarne panely
Zdroj: Tesla
Elon Musk Blog, Tesla solarne panely
Zdroj: Tesla

Montážny hardvér, ktorý im umožnil vytvoriť tak krásne integrované panely je systém vyvinutý firmou Zep Solar, ktorú získala spoločnosť SolarCity ešte pred tým, než ich odkúpila Tesla. Tím technikov firmy Zep Solar roky pracoval na nových montážnych systémoch, ktoré by znížili cenu, zvýšili rýchlosť a znížili náročnosť montáži, tak isto ako priniesli elegantnosť do zatiaľ veľmi ne-elegantných riešení. Teraz sa inžinieri tejto firmy pridali k tímu Tesla a na týchto riešeniach spolupracujú a zjavne veľmi úspešne.

Spoluzakladateľ firmy Zep Solar, Daniel Flanigan, sa stal vrchným riaditeľom dizajnu solárnych systémov v Tesle, kde vedie veľký tím inžinierov, ktorí s ním boli od prvých dní ich startupu Zap Solar v roku 2009. Oni stoja za „rail-less“, bez koľajníc, systémom, ktorý pomohol SolarCity znížiť dobu inštalácie na polovicu.

Čo sa týka samostatných solárnych modulov, dozvedeli sme sa, že sú to 325 watové panely a Tesla tvrdí, že presahujú priemyselné štandardy odolnosti a životnosti. No ďalšie detaily zatiaľ nemáme. No kedže sa jedná o spoluprácu s Panasonic, domnievame sa, že sa jedná o veľmi podobné panely ako tie, ktoré ponúka Panasonic s 21.76% efektívnosťou a s 25 ročnou zárukou na výrobu energie.

Je pravdepodobné, že v blízkej budúcnosti sa dozvieme viac o týchto solárnych produktoch. Dnes nám musí stačiť len tento zjednodušený pohľad.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here