Tesla začala brať prvé objednávky so zálohou 1000 amerických dolárov na svoje solárne strechy začiatkom tohto mesiaca a už teraz prehlásila, že záujem je nad ich očakávania. Tesla svoje solárne strechy predstavila ešte len minulý rok a už teraz ich vypredala do roku 2018.

Tesla takto vysoký záujem zákazníkov ani zďaleka neočakávala.

Solárne strechy vypredané na rok dopredu

Podobný záujem ako Tesla zažíva práve teraz so svojimi solárnymi strechami, už tento technologický gigant z Kalifornie zažil, pripomína to začiatky predstavenia Modelu 3. Tesla pri Modeli 3 svoje plány urýchlila kvôli obrovskému záujmu zákazníkov z celého sveta a začala s výrobou o 2 roky skôr. Tak ako vtedy, aj teraz Tesla vypredala svoj produkt na najbližší rok len za pár týždňov.

Elon Musk Blog, Solárna strecha od Tesly
Zdroj: Tesla

Minulý týždeň sa jeden s analytikov firmy RBC Capitak markets, stretol s CFO (hlavný finančný riaditeľ) Tesly, Deepakom Ahuja, aby prediskutovali tohtoročné finančné výsledky. Deepak Ahuja počas rozhovoru poznamenal, že Tesla vypredala svoj najnovší produkt minimálne na rok dopredu.

Plánovaná výroba

Ako už vieme, Tesla plánuje začať s výrobou dvoch druhov škridiel. Firma ešte oficiálne neohlásila koľko takýchto striech dokážu dodať ročne, no ohlásili, že výroba sa začne už toto leto. Tesla toto leto prinesie na trh dve najžiadanejšie druhy škridiel a to Hladkú a Texturovanú škridlu. Ako sme písali Tesla bude ponúkať eventuálne až štyri druhy šridiel. Tesla plánuje začať s výrobou v jej továrni vo Fremonte a postupne výrobu presunúť do Gigafactory 2, ktorá bude v Buffale.

Elon Musk Blog, Solárna strecha od Tesly

Panasonic investoval 250 miliónov amerických dolárov do Gigafactory 2 na to aby Tesla mohla výrobu solárnych striech urýchliť. No vyzerá to tak, že výroba šridiel nebude tá problematická časť.

Tesla v poslednom mesiaci údajne začala s náborom pokrývačov. Inštalácia solárnych striech bude neporovnateľne náročnejšia a pracnejšia ako inštalácia solárnych panelov a to by mohlo byť práve faktor, ktorý môže spôsobiť počiatočné problémy s rýchlosťou doručenia a inštaláciou solárnych striech.

Solárna strecha od Tesly

Solárne strechy od Tesly prídu s doživotnou zárukou na šridle a 30 ročnou zárukou výroby energie. Tesla odhaduje, že po započítaní ušetrených peňazí za elektrinu, ich strecha bude lacnejšia ako hociktorá iná strecha na trhu, potencionálne si koniec koncov sama na seba zarobí.

Táto ponuka prilákala hŕbu zákazníkov, no bohužiaľ kvôli vysokému dopytu si budú musieť na strechy chvíľu počkať. Tesla povedala, že s inštaláciou začne tento rok, ale len v USA. Vo svete by mali začať s inštaláciou približne o rok. No solárnu strechu po zaplatení 1000 dolárovej zálohy si môže objednať ktokoľvek a kdekoľvek, len si bude musieť rok či dva počkať na inštaláciu. No keďže sa jedná o tak dlhodobú investíciu, sme si istí, že Tesla nebude mať núdzu o zákazníkov na najbližších pár rokov. Špeciálne keď Tesla plánuje budúci rok spustiť výrobu aj dvoch ďalších prevedení škridiel a to Toskánsku a Bridlicovú škridlu, ktoré musíme uznať vyzerajú neuveriteľne dobre. No posúdte sami, pozrite sa na všetky Solárne škridli od Tesly.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here