Predchádzajúce rekordy

Steven Peeters mal sen. Sníval, že jeho Tesla Model S P100D prelomí svetový rekord najdlhšej jazdy elektromobilu na jedno nabitie.

Predchádzajúci rekord bol držaný jedným z prvých zákazníkov, ktorý si Kalifornskú značku osvojili, známym YouTuberom – Bjørnom Nylandom. Jeho Model S P85D prešiel vtedy na jedno nabitie 728.7km. Krátko nato ho predbehol Casey Spencer, ktorý dokázal na svojom elektromobile od Tesly prejsť 885.62km. No tento rekord je diskutabilný a priznal to aj sám Casey. Aj keď predchádzajúci rekord prekonal o viac ako 150km, Casey priznal, že na jeho testovacej dráhe sa nachádzal kopec, a to je koniec koncov pravdepodobne ten najväčší faktor prečo pôvodný rekord prekonal.

V našom prípade sa neprikláňame ani k jednému z rekordov, lebo v našich očiach tieto rekordy skôr dokazujú to, že elektromobily dokážu to, čo dokáže automobil so spaľovacím motorom a dokonca lepšie a hlavne ekologickejšie!

Nový rekord

Tak či tak, Peeters a jeho kamarát Joeri Cools boli pevne rozhodnutí, že svoje mená zapíšu do dejín a že ich Model S P100D im k tomu dopomôže.

Tesla Model S vytvoril nový rekord, na jedno nabitie prešiel 900km!

Tesla Model S vytvoril nový rekord, na jedno nabitie prešiel 900km!
Zdroj: TeslaRati

 

“Prvé čo ma napadlo bolo, že to bude ľahké, predsa len máme oveľa väčšiu batériu. No po pár testovacích jazdách sa ukázalo, že to vôbec ľahké nebude. Bolo naozaj ťažké nájsť najoptimálnejšiu rýchlosť s najmenšou spotrebou, ktorou môžete šoférovať takúto vzdialenosť.”

Po tom čo vyzdvihli 19 palcové pneumatiky Michelin Primacy, títo dvaja Belgičania začali ich cestu tam, kde sa ich cesta nakoniec aj skončila, na 22 kW nabíjacej stanici.

Títo dvaja “rekordéri” zistili, že najvhodnejšiu rýchlosťou na dosiahnutie ich cieľu bude cestovať rýchlosťou presne 40 km/h. Kedže mali v pláne cestovať minimálne 20h rýchlosťou 40 km/h, uvedomili si, že bude asi najlepšie ľudí oboznámiť s tým, že v ich Tesle momentálne prebieha test. Preto na zadné sklo svojho Modelu S nalepili veľký nápis “TEST”.

Tesla Model S vytvoril nový rekord, na jedno nabitie prešiel 900km!
Zdroj: TeslaRati

Tento nápis bol šťastím v nešťastí, kedže onedlho si Teslu s veľkým nápisom všimli miestne orgány, ktoré si spočiatku mysleli, že nápis “TEST” značí testovanie Tesla Vision autopilota. No po tom, čo ich policajti zastavili a vyspovedali sa ukázalo, že táto nepríjemná situácia je v skutočnosti viac ako príjemná, dokonca šťastná.

“Nakoniec sa nám policajt dokonca ospravedlnil za prerušený test a následne svojou vysielačkou oboznámil všetky hliadky v okolí o našom teste aby nás nechali napokoji. Niekedy môžu byť policajti naozaj aj priateľský.”

Dvojici sa podarilo rýchlosťou 50km/h získať efektívnosť batérie pod 100 Wh/km a dokonca mali momenty kedy priemerná spotreba na 10km bola až 88 Wh/km!

“Bolo to ako sedieť priamo v pekle, slnko naozaj pražilo a bez klimatizácie, či otvorených okien bolo v kabíne neuveriteľne teplo. Vždy sme si neuveriteľne vydýchli keď sme vozidlo obrátili a slnko sme mali v chrbte. Nápis na zadnom okne, tak ako aj jeho tmavé sklo nám poskytovali potrebný tieň a oddych od páľavy.”

Zdroj: TeslaRati

Ku koncu tejto jazdy sa rozhodli opustiť svoju trasu a zamierili k už vyššie spomínanej nabíjacej stanici, kedže sa báli, že skončia s úplne vybitou batériou a mŕtvou Teslou uprostred ničoho.

Po 23 hodinách a 45 minútach neustáleho šoférovania, títo rekordéri prišli na nabíjaciu stanicu a ich Tesla ukazovala, že od ich posledného nabitia prešli presne 901.2 km! To znamená, že prelomili rekord jazdy na jedno nabitie a zároveň prekročili pomyselnú hranicu 900km, čo bolo ešte pred pár rokmi niečím nepredstaviteľným.

“Počas celej cesty sme sa dobre bavili, ale bola to naozaj neuveriteľne dlhá jazda,” povedal Peeters.

Ak aj vy máte doma Teslu Model S P100D tak na nič nečakajte a šup do rovinatého Maďarska vytvárať nový rekord pre slovenského ekologického vodiča a pre národ! 😀

Zdroj: TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here