Elon Musk je po celom svete obdivovaný miliónmi ľudí. Podľa agentúry CNBC a ich rubriky podnikateľské príbehy “je Elon viac rockovou hviezdou ako generálnym riaditeľom veľkej spoločnosti“ Musk je veľmi zvláštny, už len keď sa pozrieme na jeho obdivovateľov. Nie je celebrita z televízie či filmu, je “obyčajný” riaditeľ. A aj keď väčšina jeho fanúšikov vôbec nevlastní produkty jeho firiem, aj keď by moc chcela, ani nevyužíva žiadnu z jeho služieb, na Twitteri má viac ako 13 miliónov sledovateľov. A ak si poviete, že to nie je nič špeciálne, tak pre porovnanie, Tim Cook, riaditeľ spoločnosti Apple, ich má 7 miliónov. Iba tento rozdiel je väčší ako počet nás, obyvateľov Slovenska.

Podľa nás je zakladateľ Tesly obdivovaný hlavne preto, že je vizionár. Možno si poviete, že toto tvrdenie je odvážne, no výsledky jeho práce hovoria samé za seba. Podľa Elovnových slov: “Žiadna výzva nemôže byť nesplniteľná pre podnikateľa v oblasti technológií”. Taktiež nám v hlave stále znejú slová, ktoré motivovali nejedného z nás: “Rozprávať o probléme je ľahké. Ale činy sú náročné. My chceme ukázať, že to nie je len o kecoch, ale o realite.“. Či už ide o batérie, solárne systémy, automobily, vesmírne rakety, alebo dokonca on-line platby, Musk je aj naďalej uznávaný ako technologický priekopník.

Takže, čo nás môže naučiť samotný Musk? Magazín Axios sa trafil do čierneho pri tvorbe  zoznamu s Top 10  užitočnými radmi. Ako podnikateľ s náročným plánom, Musk usporiadava svoj deň pomocou vysoko efektívnych zvykov. Keď si myslíme, že toho máme príliš veľa, môžeme si vybrať jeden z Muskových zvykov a tak lepšie zorganizovať svoj pracovný čas. To samozrejme platí len pre tých, ktorý sa chcú aspoň z časti priblížiť rockovej hviezde zo Silicon Valley.

10 typov ako byť produktívny ako Elon Musk

  1. Nestrácajte čas spánkom. Musk chodí spávať o 1:00 v noci  a ráno sa budí vyspatý so zdravými 6-6,5 hodinami spánku, inak sa vraj cíti „nevrlý“.
  2. Hľadajte inšpiráciu v sprche. Už pri dvoch odlišných príležitostiach Musk spomínal, že sprcha je miesto kde nájde vždy kreativitu a načerpá pozitívnu energiu.
  3. Vysoko-efektívne stretnutia. Bývalý zamestnanec spoločnosti Tesla uverejnil rozhovor s  kolegom, ktorý opisuje stretnutie s Muskom. Uprostred stretnutia povedal Elon mlčiacemu členovi stretnutia: “Nepovedal si nič. Načo si vlastne tu?” Možno sa to zdá trochu drsné, avšak ukazuje to, že Elon preferuje meetingy s jasne určeným cieľom a v ktorých to “odsýpa”.
  4. Náborové testovanie. Musk sa záujemcov pýta otázku: „Mali ste niekedy veľmi ťažké problémy a prekonali ste ich?“ Ak hovoria pravdu, pochopia aj zložitý problém a budú vedieť odpovedať na akékoľvek podrobné otázky.
  5. Nepracujte viac ako 100 hodín týždenne. Sám si to odskúšal. 85 je ideál.
  6. Diéta pre produktivitu. Pite dve kávy denne a dietnu kolu. Skráťte čas pri raňajkách na polovicu. Znížte príjem sladkosti. Dajte si šalátový obed za päť minút počas stretnutia.
  7. Cvičte aspoň 1-2 krát týždenne. Najlepšie na bežiacom páse či klasické posilovanie.
  8. Plánujte všetko, aj keď sa jedná o v 5-minútové intervaly.
  9. Udržujte svoje emócie na uzde. „Mám pocit, že strach je veľmi silný, ale ak to, čo robím, je veľmi dôležité, potom prekonám aj strach“ povedal Musk v rozhovore.
  10. E-mail. Skontrolujte správy, keď vaše deti pobehujú okolo vás  “Dokážem sa venovať rodine, ale pri tom môžem byť prístupný aj na e-maily, takto môžem byť s nimi a aj v práci súčasne.

*Tím EMblogu nepreberá zodpovednosť za škody spôsobené dodržiavaním vyššie spomenutých pravidiel. 🙂

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here