Knihy sú dôležitou súčasťou života každého z nás. O hodnote kníh vedeli aj prví inovátori a vizionári, ktorí čerpali vtedajšie informácie z výtlačkov, ktoré boli dostupné. Takýmto svetlým príkladom je napríklad taliansky fyzik Galileo Galilei, ktorý sa o hodnote kníh vyjadril, že práve knihy sú tie veci, ktoré nám ponúkajú prístup k “super schopnostiam”, čím myslel našu myseľ a inteligenciu. Podobný názor na vec má aj sám Elon Musk, ktorý ako sám hovorí, je fanúšikom kníh a vzdelávania. Jeho vzdelanie sa vďaka nim začalo už v útlom detstve. Práve vďaka knihám dostal Elon Musk informácie, ktoré mu pomohli v založení firmy Space Exploration Technologies Corporation, známej pod menom SpaceX, ktorá vytvára najlacnejšie rakety na trhu už nejaký ten rok. Ale ktoré knihy donútili Elona sa pozerať na svet spôsobom, ktorý prezentuje vo svojich inováciách?

Pán Prsteňov, J.R.R. Tolkien

Ked bol Elon mladý, tak ho ľudia nazývali, hlavne vďaka jeho zovnajšku, prezývkou Muskrat. Podla portálu New Yorker si Elon počas samoty číta veľa Fantasy a Sci-fi beletrie. Práve tieto knihy pomohli Elonovi k jeho inovatívnemu mysleniu. Pre portál New York sa vyjadril, že hrdinovia, ktorí sa nachádzali v ságe Páňa Prsteňov, mali povinnosť, a práve ňou bolo zachrániť všetkých.

Benjamin Franklin: Americký život, Walter Isaacson

Elon sa vyjadril o Benjaminovi veľmi priamočiaro. Elon ho totižto nazval jeho hrdinom. Taktiež sa o tejto historickej postave vyjadril nasledovne: ,, V biografii o Benjaminovi môžete vidieť, aký výborný biznismen to bol. Taktiež sa dostal z nuly až hore.“ Vtipom je ale to, že Elon sa nelíši od Benjamina v mnoho sférach. Aj Elon Musk tak ako Benjamin Franklin prišiel do Ameriky s úplne ničím a snažil sa ušetriť každý cent na jedle.

Štruktúry: Alebo prečo veci nespadnú, J.E. Gordon

Keď sa Elon dostával do biznisu s raketami, potreboval vedieť, prečo a ako fungujú. Pomocnú ruku mu v tom čase ponúkla práve táto kniha, ktorá vysvetľuje štruktúrny dizajn a ako sú jednoduché budovy alebo veci štruktúrované.

Náš posledný vynález, James Barrat

Elon nemá veľmi blízky vzťah k umelej inteligencii. Umelú inteligenciu totižto nazval ako najväčšiu možnú hrozbu ľudstva v blízkych rokoch. Varuje ľudstvo dávať si pozor, aby sa nevyvinula do takého bodu, kedy nás na pracovných pozíciách budú nahradzovať roboty. Práve táto kniha vám má otvoriť oči a donútiť vás myslieť na robotov ako na hrozbu, ktorá sa každým dnom len zväčšuje.

Od nuly k jednotke: Informácie o Startupoch alebo ako vybudovať budúcnosť

To, že Elon si svoje prvé roky v podnikateľskej a startupovej sfére prechádzal veľmi ťažko, sa odzrkadlilo aj na jeho štýle vtedajšieho života. Tento dnes už 45-ročný inovátor na začiatku svojej kariéry prespával výhradne v kancelárii, aby nemusel zbytočne platiť za nájom a taktiež žil z jedného doláru denne. Podnikať začal preto, aby zistil, či dokáže byť dobrým podnikateľom. Ako zatiaľ môžeme vidieť, tak sa mu to darí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here