Videoherné korporácie momentálne zažívajú zlaté časy, vďaka ktorým sa posúvame s technológiami stále dopredu. Videohry majú pritom pestrú históriu, ktorá započala svoju cestu v roku 1972, kedy sme sa dočkali prvej videohry, ktorá bola nazvaná Pong. Hra bola jednoduchá. Mali ste jednu guličku, ktorá sa odrážala o dva objekty a snažili ste sa vyhrať nad svojim oponentom, ktorý mohol byt buď počítač alebo váš známy. Práve táto malá jednoduchá hra posunula rozmýšľanie vtedajších vizionárov míľovým krokom dopredu. Za 45 rokov sme sa totižto dočkali videohier, ktoré sú blízkym krokom ku získaniu grafickej rozhranosti, ktorá by sa podobala na realitu. Možno práve preto si ľudia obľúbili videohry a medzi nimi nechýba sám Elon Musk! Ktoré hry prischli tomuto vizionárovi k srdcu?

Overwatch

Overwatch sa neradí medzi priemerné alebo dobré hry. Hra bola totižto hodnotená ako najlepšia hra roku 2016. Možno práve preto sa Elon namotal na koncept hry tak skoro. Prvá zmienka o jeho skúsenostiach a prvých pocitoch z hry vznikla v júni 2016, jeden mesiac po vydaní celej hry. Ak hru Overwatch nepoznáte, tak nezúfajte. Hra je totižto čisto založená na tímovej spolupráci, ktorej rozhranie sa podobá na hru Team Fortress 2, ktorú vydalo Valve pred 10 rokmi. Ale ak ste zarytý milovník tejto hry, tak máme pre vás bonus! Elonova najobľúbenejšia postava z hry je Soldier 76!

Zdroj: ytimg

Bioshock

Keď zoberieme do úvahy príbeh všetkých BIoshockov, tak sa nedočkáme ničoho ohromného. To, čo je ohromné na tejto sérii, je výborne štruktúrovaný svet, ktorý sa zmenil z podmorského temného mesta do nebeského svetlého mesta. Hra je taktiež položená na základoch klasickej akčnej hry, v ktorej máte možnosť iba sa prestrieľať do ďalšieho chapteru.

videohry
Zdroj: thebitbag

Mass Effect

Séria hier Mass Effect je zaujímavým úkazom toho, že keď sa niečo chce, tak sa to dá spraviť. Séria hier Mass Effect sa sústredí na dej, ktorý sa odohráva vo vesmíre. V hre sa v jednoduchosti snažíte vyriešiť všetky problémy, ktoré sa vyskytujú aj v ortodoxnom svete. Buď sú to veci politické, alebo citové. Možno práve preto si séria vyslúžila výborne hodnotenia.

videohry
Zdroj: origin

The Fallout

Svetová Apokalypsa! Aká ohraná téma, ale zároveň tajomné. Práve o tuto tému sa opiera séria hier Fallout, ktorá vás núti prežiť vo svete, ktorý sa stal apokalyptickým kvôli atómovej bombe, ktorá bola naň zhodená. Hra je čisto založená na Open World rozhraní, ktoré vám dovoľuje sa pohybovať po apokalyptickom svete podľa vašich prianí.

videohry
Zdroj: gamespot

The Civilization

Hra The Civilization otvára svoj koncept hry len vdaka názvu. V hre ste postavený do roli „boha“ ktorý má povinnost postavit fungujúcu civilizáciu ktorá bude fungovat a napredovat s technologiami dopredu. Možno práve preto má Elon Musk tolko skúseností s novými technologiami!

videohry
Zdroj: 2kgames

Saints Row 4

Saints Row je zaujímavý prípad hry, ktorý spojil kriminalitu a zábavu dokopy. Predstavte si sériu hier Grand Theft Auto spojenú dokopy so zlou fyzikou a vyjde vám hra Saints Row 4. Hra je taktiež štruktúrovaná na báza Open World, čo znamená, že máte absolútnu moc nad svojimi pohybmi vo výborne zmapovanom meste. V hre si môžete taktiež spraviť vlastnú kriminálnu skupinu, ktorej môžete dokupovať pozemky a podobné záležitosti.

videohry
Zdroj: hardcoregamer

Je snáď až neuveriteľné, že tak vyťažený človek ako je Elon Musk stíha popri všetkých jeho firmách byť stále verný svojej záľube, videohrám! Máte medzi jeho obľúbenými hrami aj svojho favorita?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here