Elon Musk odkúpil doménu, ktorá mu kedysi patrila. Doména X.com bola doménou jeho v poradí druhej firmy a niesla rovnaké meno, X.com. X.com bola založená v marci roku 1999 a Elon Musk bol jedným zo zakladateľov tejto firmy. X.com mala slúžiť ako online finančný servis, firma začala s kapitálom 10 miliónov amerických dolárov, ktoré Elon Musk investoval po predaji jeho prvej firmy Zip2.

X.com

Po tom čo firma existovala ešte len rok, prišla ponuka na zlúčenie od firmy Confinity, ktorá vlastnila online servis na prevod peňazí nazývaný PayPal. Po tom čo prebehla fúzia dvoch firiem sa novo vzniknutá firma začala primárne sústrediť na PayPal servis. V roku 2001 sa firma dokonca premenovala z Confinity na PayPal, čo len utvrdilo ich primárny produkt.

V roku 2000 bol Musk zbavený funkcie výkonného riaditeľa, no ostal v správnej rade. Hlavným dôvodom prečo bol Elon Musk zbavený funkcie výkonného riaditeľa boli nezhody z členmi predstavenstva. Primárnou nezhodou bolo jeho neustále naliehanie presunúť všetky systémy PayPal(u) z ich infraštruktúry postavenej na operačnom systéme založenom na Unix jadre na Microsoft Windows infraštruktúru.

Elon Musk kúpil od PayPalu späť doménu jeho druhej firmy, X.com
Zdroj: cloudnloud

V októbri 2002 bola firma za 1,5 miliardy amerických dolárov odkúpená firmou Ebay. Z tohto predaja išlo Muskovi 165 miliónov dolárov. Pred tým než bola firma predaná bol Elon Musk najväčším akcionárom a vlastnil takmer 12% akcií PayPalu.

X.com pravdepodobne nebola lacná

Bloger Elliot Silver napísal na svojom blogu, že majiteľ domény X.com sa 5.júla zmenil z verejného (PayPal) na súkromného. Ľudia už vtedy začali špekulovať nad tým kto sa stal majiteľom tejto domény, no Musk všetky špekulácie ukončil statusom na svojom účte na Twittery.

Riaditeľ korporátnej firmy PayPal, potvrdil, že firma predala doménu. “Sme veľmi radi, že sme mohli túto doménu, X.com, predať späť jej predošlému majiteľovi, Elonovi Muskovi.” No k tomu, za akú cenu bola to doména predaná sa nevyjadril.

A teda aj keď presná cena domény nie je známa, Musk musel pravdepodobne investovať celkom zaujímavú sumu. Domény s jedným písmenom sú naozaj drahé, len na porovnanie, napríklad v roku 2014 bola predaná doména Z.com, za neuveriteľných 6,8 miliónov amerických dolárov.

Elon Musk kúpil od PayPalu späť doménu jeho druhej firmy, X.com
Zdroj: shoutmeloud

Čo spraví Musk s doménou?

Musk zatiaľ neuverejnil presne čo s doménou spraví, no odpovedal na túto otázku jednému zo svojich nasledovateľov na Twitteri, ktorý navrhol, že táto doména by mohla slúžiť ako jedno miesto na internete, ktoré by odkazovalo a hovorilo o všetkých jeho firmách, na čo reagoval Elon, že to je pravdepodobne najlepšie použitie tejto domény.

Použiť doménu X.com ako jedno miesto pre prístup k jeho firmám – Tesla, Tesla Energy, SpaceX, The Boring Company, OpenAI a Neuralink je asi dobrý nápad. Rozhodne lepší ako zakúpenie domény za milióny len čisto zo sentimentu.

Momentálne je doména nedostupná a server neexistuje, no hneď ako sa niečo na doméne objaví vás  o tom budeme určite informovať, sme zvedaví či Musk príde s lepším nápadom alebo naozaj zastreší všetky svoje firmy touto doménou, x.com

Zdroj: TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here