Nikomu nie je budúcnosť ukradnutá. Každý človek má v sebe puto a sebareflexiu, ktorá mu hovorí aby svoj život stále posúval dopredu. Je čisto len na sebavedomí a egu daného jedinca či sa rozhodne pre dobro väčšiny alebo bude pozerať na dobro svojej kariéry. Veľa vynálezcov a vizionárov sa práve kvôli vlastnému egu dostali do priepasti z ktorej nebolo úteku. Takým klasickým príkladom by bol vizionár Nikola Tesla, ktorý mal prvé vízie o dnešnom stále sa rozvícajúcom internete viac ako 100 rokov dozadu. Nikola Tesla žiaľ skončil bez peňazí s výbornými nápadmi v hlave, ktoré boli predurčené na realizáciu, ale žiaľ nenašiel vhodných investorov, ktorí by oddelili určitú časť svoju majetku do jeho rúk. Podobný príbeh si zažil aj vizionár Elon Musk, na ktorého krokoch a realizáciách je náš blog založený.

Vizionári od malička

Práve vďaka Elonovým pretrvávajúcim rokom na pozícií riaditeľa najinovatívnejšej automobilovej firmy a mnoho ďalším prácam si ho obrovské eventy žiadajú ako prednášateľa. Elon sa väčšinou ukazuje na evente TED, ktorý sa usporiadáva po celom svete a zavítal aj k nám do Bratislavy kde sa koná každý rok.

Eventy sa konajú každoročne už od roku1990 a s nimi sa taktiež založila tzv. Ted Price, cena pre najlepšieho prednášateľa celého eventu. Prvá cena pre najlepšieho prednášateľa je predstavená v sume 100 tisíc dolárov, čo je v prepočte 89 tisíc eur. Celkom zaujímavá cena, čo poviete? Samozrejme, táto suma je väčšinou darovaná určitej neziskovej spoločnosti podľa výberu výhercu. Na prednáškach sa dozviete ako bojovať proti globálnemu otepľovaniu, až po plány Tesly a iných masívnych firiem na roky dopredu.

Nie prvý krát

Elon Musk nie je v prostredí prednášania vlastných inovácií nový. Na TED talku sa zúčastnil už v roku 2013 keď prišiel poslúchačom a divákom v sále porozprávať aké má plány do budúcnosti s jeho najväčšími firmami. Celá prednáška mala veľkú popularitu a doteraz si drží na platforme Youtube úctyhodných 1 milión videní. Tento rok, keďže je pre Elona asi aj ten najproduktívnejší sa prišiel porozprávať o tom ako bude fungovať celá Boring Company, ktorá by mala zasadiť chrbticu modernej dopravy budúcnosti.

The Boring Company bude jednoducho sieť tunelov, ktoré budú operovať pod cestovým plánom Los Angeles a mali by zabezpečovať rýchlejšiu transportáciu z bodu A do bodu B. Celý tento plán hrá do karát samotným občanom Los Angeles, ktorým nevyhovuje momentálna situácia na cestách v meste, keďže 5 kilometrová vzdialenosť v meste vám môže trvať aj 40 minút. Elon sa taktiež rozrozprával o elektrickom nákladnom aute, ktoré podľa dostupných informácií má Tesla v pláne poslať na cesty v blízkých rokoch. Rovnako sa rozrozprával o autopilotovi Tesly a o jeho návrhoch ako kolonizovať Mars.

Ak si plánujete pozrieť celý 40 minútový TED talk, tak môžete tak spraviť kliknutím na link pod článkom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here