Túto stredu uverejnil Elon Musk na svojom Twitteri článok o jeho obľúbenom hercovi, ktorý stvárnil Jamesa Bonda a tým je Roger Moore. To, že Elon Musk má rád Jamesa Bonda je dobre známe. Roger Moor si zahral Jamesa Bonda v rokoch 1973 až 1985, prvým film v ktorom stvárnil tohoto svetoznámeho špióna bol Live and Let Die (Ži a nechaj zomrieť). Ďalsie filmy v ktorých stvárnil agenta 007 boli napríklad: The Man with the Golden Gun (Muž zo zlatou zbraňou), The Spy Who Loved Me (Agent, ktorý ma miloval) či Moonraker a Octopussy (Chobotnička). Nie je žiadnym tajomstvom, že z týchto filmov je Muskovím najobľúbenejším, štvrtý film Rogera Moora v roli Jamesa Bonda, Moonraker.

Muska sa na jednom interview pýtali či je Moonraker skutočne jeho najobľúbenejšie filmom o Jamesovi Bondovi, na čo odpovedal, “Prichytený.”.

Nie je asi žiadnym prekvapením, že zakladateľ spoločnosti SpaceX, miluje práve film, v ktorom tvorcovia vyslali Jamesa Bonda do vesmíru. Moonraker je plný, na tú dobu, vynikajúcich vesmírnych scén. Po tom čo unesú raketoplán Moonraker pri leteckej preprave priamo vo vzduchu sa James Bond ocitá v priemyselnej továrni kde zistí, že Hugo Drax, hlavná záporná postava, vyvinul nervový plyn, ktorý dokáže vyhubiť celé ľudstvo. Fanatický priemyselník sníva o orbitálnom meste v ktorom žijú “nadľudia”. Drax má v pláne plynom vyhubiť celé ľudstvo a vybudovať novú civilizáciu. A tak sa agent 007 so svojím partnerom pripravujú na vesmírnu bitku.

Musk tiež poznamenal, že ako chlapec zbožňoval aj film The Spy Who Loved Me, o čom svedčí aj fakt, že vlastní ikonické auto, Lotus Esprit, ktoré sa v tomto filme menilo na ponorku. Zadovážil si ho práve z dôvodu, že keď ako malý chlapec zistil, že Lotus sa v skutočnosti na ponorku, stlačením jedného tlačidla, zmeniť nedokáže bol naozaj hlboko sklamaný. Pre Elona však žiadne “nedokáže” neexistuje a toto vozidlo si zadovážil práve za úmyslom premeny tohto obyčajného Lotusu so spaľovacím motorom na obojživelný elektromobil meniaci sa na ponorku.

Nakoniec sa však rozhodol, že sa nebude snažiť tento automobil premeniť a že zachová pôvodný Bondov Lotus. “Dizajn tohto automobilu ho neumožňuje premeniť na ponorku. Ale v hlave mám dizajn, ktorý to dokáže!”, poznamenal Elon.

Elon Musk je veľkým fanúšikom filmov, či už je to James Bond, alebo rôznych ďalších sci-fi príbehov z iných, či paralelných vesmírov. O tom si ale snáď povieme nabudúce. Dnes dúfam, že som vás aspoň inšpirovala filmom na víkend a je len na Vás či sa ponoríte s Lotusom do hlbín vôd, alebo sa vydáte na palube Moonrakerom do vesmíru.

Zdroj: Inverse

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here