Dnes trošku aj o inej téme ako sú novinky z firiem SpaceX, Tesla či Hyperloop. Elon Musk je spoluzakladateľ PayPal, a súčasný výkonný riaditeľ Tesly a SpaceX, zakľadatel The Boring Company a Neuralink. V dnešnej dobe sa dá povedať, že je jedným z najviac inovatívnych podnikateľov na celom svete. A pravdepodobne jedným z najdôležitejších ľudí tohoto storočia. Elon Musk svoju prácu robí skutočne dobre, čo je nespochybniteľné pri jeho výsledkoch. Vybrali sme pre Vás niekoľko jeho myšlienok zameraných na podnikanie a inovácie, ktoré sú plné jeho odhodlania zmeniť svet.

Vybrali sme naše najobľúbenejšie, dajte nám vedieť, ktoré máte najradšej vy.

  1. Moje výnosy z PayPal boli 180 miliónov amerických dolárov. 100 miliónov som dal do SpaceX, 70 miliónov som investoval do Tesle a 10 miliónov amerických dolárov do SpolarCity. Na nájom som si musel požičať.
  2. Optimizmus, pesimizmus, j**ť, hlavne aby sa to stalo. Boh mi je svedkom, že som dosť tvrdohlavý na to, aby to fungovalo.
  3. Je dôležité mať rád ľudí vo svojej práci. Inak Vaša práca bude mizerná.
  4. Keď Henry Ford prišiel s lacnými a spoľahlivými automobilmi, ľudia povedali: “Čo je zlé na koni?”. Bola to obrovská stávka, no urobil to a fungovalo to!
  5. Vytvorenie spoločnosti je ako pečenie torty. Musíte mať všetky ingrediencie v správnom pomere.
  6. Niečo poviem a ono sa to zvyčajne stane. Možno nie podľa plánu, ale deje sa to.
  7. Možno som ako dieťa čítal až príliš veľa komixov. V komixe hrdinovia chcú zachrániť svet. Napadlo mi, že by som sa mal pokúsiť urobiť zo sveta lepšie miesto, pretože pravý opak nedáva žiadny zmysel.
  8. Keď sme prvýkrát hovorili o dotykovom displeji, prišli ku mne chlapi a povedali: “Nikto nič také pre automobily nevyrába”. Ja som na to odpovedal: “Ja viem. To preto, že to do auta ešte nikto nikdy nedal!”
  9. Každý produkt ku ktorému je potrebný návod je k ničomu!
  10. Zlyhanie je jednou z možností. Pokiaľ nezlyhávate, nie ste dostatočne inovatívni.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here