Každý z nás má rád, naozaj, dobrú rozprávku s troškou vulgarity a vtipu, aj podnikatelia akým je napríklad Elon Musk. Elon Musk, muž, ktorý sa snaží zmeniť svet od energetického priemyslu, cez dopravný sektor, až po objavovanie a dobývanie vesmíru.

Nie je tomu ani 24 hodín čo sa Elon Musk na svojom Twittery priznal, že on a jeho deti milujú obľúbenú kreslenú rozprávku pre dospelých: Rick and Morty. Aj keď prejavil náznak kritiky voči tejto vulgárnej, no nepopierateľne vtipnej sci-fi rozprávke.

Jeden z fanúšikov Elona Muska sa na twitteri opýtal či sleduje túto rozprávku, na čo Elon Musk odpovedal: “Áno. Je to vcelku nechutné, ale ja a moji chlapci to milujeme :)”.

Musk má možno svoje preferencie, no nechutný humor tejto kreslenej rozprávky je len jednou častou čara seriálu Rick and Morty. Rick and Morty sú na našich obrazovkách už do roku 2013. Tento sci-fi kreslený seriál, vytvorený Justinom Roilandom a  Danom Harmonom, je o mladom chlapcovi menom Morty, ktorý spolu so svojim starým otcom, Rickom Sanchezom, alkoholickým géniusom sa často ocitnú, aj so svojou rodinou, uprostred medzigalaktich konfliktov v paralelných vesmíroch.

Rick and Morty samozrejme nie je jediným vulgárnym či nechutným kresleným seriálom, o seriály s podobnou tématikou nie je dnes núdza. Family Guy, American Dad či Archer ponúkaju tonu podobnej zábavy. No Rick and Morty z radu týchto seriálov vytŕča vďaka svojmu nihilistickému pohľadu na svet, ktorý svojím fanúšikom ponúka cez postavu a názory Rickyho Sancheza.

Je otázne či seriál, ktorý popiera morálne či náboženské princípy je tou najvhodnejšiu formou zábavy pre Muskove deti. 😀 No svet je zložité miesto, a brutálne úprimný seriál ako je Rick and Morty možno napomôže Muskovým deťom získať zopár rád do života. Tak isto, tento seriál je neuveriteľne vtipný.

Rick and Morty, obľúbený seriál Elona Muska: “Je to nechutné!”

Rick and Morty je pravé uprostred svojej, dlho očakávanej, tretej série a je len ďalším z radu seriálov ku ktorým sa tento Americko-Kanadský podnikateľ z Južnej Afriky priznal. Jednou z ďalších obľúbených show na televíznych obrazovkách je HBO seriál Westworld. Musk je veľkým fanúšikom sci-fi, a sci-fi príbehy, či už písané, animované, hrané ho inšpirujú aj v reálnom živote. Musk napríklad povedal, že prvú raketu, ktorá bude smerovať k Marsu, plánuje pomenovať Heart of Gold, po vesmírnej lodi, ktorá sa objavila v novelách Douglasa Adamsa, Stopárov sprievodca galaxiou.

Zdroj: Inverse

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here