Tesla má za sebou vskutku ťažký týždeň s ohľadom na akciové trhy. Tento fakt využíva veľa elektroskeptikov a Tesla “hejterov” na to aby šírili po internete správy, že pád hodnoty akcií Tesly tento týždeň, je začiatkom konca tejto elektromobilky a energetickej firmy z Kalifornie.

No a aby v tomto títo skeptickí a neprajní ľudia neboli sami, včera sa k ním pridal aj samotný Elon Musk, výkonný riaditeľ vyššie spomínanej firmy Tesla Inc. Ako prvoaprílový žartík včera na Twitteri zverejnil správu:

“Tesla krachuje, Palo Alto, Kalifornia, 1. Apríl 2018 – Aj napriek intenzívnemu snaženiu vyzbierať peniaze, vrátane posledného pokusu o veľký výpredaj Veľkonočných Kraslíc, musíme so smútkom oznámiť, že Tesla totálne a úplne zbankrotovala. Je tak zbankrotovaná, že by ste tomu ani neverili.”

Ako sme písali minulý týždeň, akcie Tesly padli o neuveriteľných 14.5%, čo znamená, že firma stratila viac ako 4 miliardy zo svojej hodnoty spred týždňa. Viacero trhových analytikov predpovedajú, že Tesla zase zatlačí na svoje produkčné ciele pre ich najnovší, lacný elektromobil, Model 3 a v ďalšom finančnom kole sa pokúsi o vyzbieranie peňazí od svojich investorov na to aby mohla naďalej operovať.

No Musk, ako to tak vyzerá, to asi neberie tak vážne, alebo sa minimálne dokáže na situáciu pozerať s nadhľadom a humorom. Veď čo iné ostáva v časoch ako sú tieto? Asi sa len systematicky pozrieť na problém, pokiaľ sa dá tak sa nad ním zasmiať a prísť s realistickým plánom ako túto nepríjemnú situáciu napraviť.

No a ak by ste predsa len pochybovali o tom či sa naozaj jedná o prvoaprílový žart alebo o realitu, jeho nasledujúce reakcie na jeho vlastný tweet by vás mali presvedčiť.

“Existuje mnoho kapitol krachu a ako kritici správne poznamenali, Tesla trpí všetkými, vrátane kapitoly 14 a pol (tej najhoršej).”

Kapitola 14 a pol je odkazom na pád akcií o 14.5%.

Táto jeho reakcia ale bola ničím oproti tej, ktorá nasledovala aj s vynikajúcou a veľmi vtipnou fotografiou Elon Muska, ktorý zničený po “skrachovaní” Tesly, leží opretý o svoj čierny Model 3 a je zakrytí krabicou od Tesla Powerwall batérie. No uznajte sami.

Tesla skrachovala, napísal včera na Twitteri výkonný riaditeľ Elon Musk
Zdroj: Twitter

K tejto foto pripojil aj text:

“Elona našli omdletetého, ako leží opretý o Tesla Model 3, bol obklopený fľašami ‘Teslaquilly’, a stopy uschnutých sĺz boli stále viditeľné na jeho lícach. Nie je to bohvieaká výhliadka do budúcnosti, lebo však aký to má zmysel? Šťastný Nový Mesiac!”

Aj keď sa tento nápad bude zdať asi pritiahnutý za vlasy, je možné, že tequila značky Teslaquilla by mohlo naznačovať, že Tesla plánuje takýto produkt naozaj predávať. Tak ako predávala The Boring Company svoje čiapky a neskôr plameňomety.

Nie žeby sme verili, že Tesla bude potrebovať ďalšie peniaze, ale aj keby áno, na Muskovy vidieť, že si z toho veľkú hlavu nerobí. Za posledných 10 rokov sa mu v každom finančnom kole podarilo vyzbierať peniaze, ktoré ktorákoľvek z jeho firiem potrebovala. Investori nie sú hlúpi a vidia v Tesle obrovský potenciál. Či už bude vyrábať elektromobily, solárne panely, solárne strechy, domáce batérie či industriálne batérie, skrachovania sa len tak rýchlo nedočkáme.

Zdroj: Electrek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here