EMblog štartovacie centrum - sledujte misiu Iridium Next 21-30

Deň (- y)

:

H(s)

:

Minúta(y)

:

Druhý(s)

70 metrov vysoká raketa Falcon 9 dnes štartuje zo štartovacej plochy LC-4E vo Vandenbergu. Bude sa jednať o štvrtý tohtoročný štart z leteckej základne Vandenberg, ktorú tento rok čakajú už len dva štarty. Prvý stupeň rakety by mal pristáť v Pacifickom oceáne na mobilnej pristávacej ploche, na palube autonómnej robotickej lode Just Read the Instructions, vo voľnom preklade: Stačí si prečítať pokyny. 

Tretí let Iridium NEXT pošle na obežnú drahú už tretí set 10 Iridium NEXT satelitov novej generácie. Tieto satelity patria firme Iridium Communications, ktorá momentálne operuje svoju starú sieť 66 satelitov, ktoré boli na obežnú drahú vynesené medzi rokmi 1997 až 2002. Týchto 66 satelitov bude postupne zamenených za nových 75 Iridium NEXT satelitov, a to tak aby zákazníci využívajúci ich sieť nepocítili žiaden výpadok či zmenu v kvalite služieb.

Všetkých 75 stalitov by malo letieť na nízku obežnú dráhu Zeme na vrchu rakiet Falcon 9 a do polovice roku 2018 by malo mať Iridium Communications všetky satelity na obežnej dráhe. V tomto momente má Iridium na obežnej dráhe prvých 20 satelitov Iridium NEXT, ktoré na obežnú dráhu vyniesla práve raketa Falcon 9 v januári a júni tohto roku.