Zhrnutie minulého týždňa na EMblogu

od | sep 18, 2017 | Elon Musk, Space X, Tesla | 0 komentárov

Tesla pomohola svojím zákazníkom softvérovým updatom v oblastiach zasiahnutých hurikánom Irma

Na začiatku týždňa sme vám priniesli podrobné informácie o softvérovom update, ktorým Tesla pomohla svojím zákazníkom žijúcim na Floride rýchlejšie utiecť pred hurikánom Irma.Tesla vydala automatický softvérový update, ktorý umožnil zákazníkom vlastniacim Model S a Model X vo verzii 60 a 60 D zvýšiť dojazd o viac ako 60km.Tento update odomkol softvérovo limitovanú kapacitu batérie týchto modelov, ktorých naozajstná kapacita batérie je 75 kWh, no bola softvérovo limitovaná na 60 kWh. 

Ako pristávajú rakety SpaceX s tak neuveriteľnou presnosťou?

V strede týždňa sme sa venovali SpaceX a pristávaniu rakiet Falcon 9. Vedeli ste, že raketa Falcon 9 má približne rovnaký priemer ako Boeing 737-800, lietadlo, ktoré využíva napríklad spoločnosť Ryarnair na lety v rámci Európy? To je iba informácia, ktorá vám má pomôcť predstaviť si kolos, akým je orbitálna raketa Falcon 9. Na palube rakety Falcon 9 sa nachádza kombinácia viacerých manévrovacích technológií ako sú roštové kormidlá a titanové plynové trysky, akú majú zásluhu pri pristávaní rakety Falcon 9?

Pred Teslou parkuje čoraz viac Modelov 3, jeden bol dokonca zahliadnutý aj v Európe!

Zamestnanci Tesly sú jedny z tých šťastnejších, keďže majú prednosť pred hocikým iným a Modely 3 sú im doručné ako prvým. No do konca tohto mesiaca by Tesla mala dokopy doručiť už takmer 1500 kusov Modelu 3 a podľa všetkých prístupných informácií to vyzerá, že všetko ide podľa plánu. Zdrojom týchto informácií sú samotní zamestnanci, ktorí už svoj elektromobil obdržali a tiež zaparkované Modely 3, ktorých sa objavuje čoraz viac na parkovisku pred Fremontskou továrňou. A aj to či je možné vidieť Model 3 už na Slovensku sa môžete dozvedieť v tomto článku. 

Pracoval som s Elonom Muskom a naučil som sa, že IQ nie je kľúč k úspechu

V nedeľu sme uverejnili veľmi inšpirujúci článok o bývalom zamestnancovi SpaceX, ktorý z tejto spoločnosti odišiel skôr ako začala byť úspešná. Prečo odišiel a čo hovorí o Elonovi Muskovi sa dočítate v tomto článku. Rovnako sa môžete dozvedieť ako začala firma SpaceX a kde sa vyrábala prvá raketa.