Nový športový elektromobil od Rimac sa na nový Tesla Roadster nechytá

od | feb 13, 2018 | Tesla | 0 komentárov

Rimac, Chorvátska technologická firma známa svojím elektromobilom Concept One, zverejňuje tajomné fotografie ich nového elektrického hyper auta už nejaký čas. Nové vozidlo by malo byť opäť navrhnuté úplne od základov, tak ako ich prvé vozidlo Rimac Concept One.

O novom hyper aute od Rimac sa vie už o niečo viac ako je možné vyčítať z obrázkov uverejnených firmou. Technické špecifikácie nového elektrického hyper auta boli totižto zverejnené ešte pred oficiálnym predstavením automobilu.

Tesla nastavila latku všetkým hyper autám na svete

Keď Tesla odhalila svoj nový prototyp elektromobilu Tesla Roadster a demonštrovala jeho šialené technické parametre, zdvihla pomyselnú latku toho čo je a čo nie je považované za hyper auto.

Portál Autocar, ktorý citoval nemenovaný zdroj, tvrdí, že prevádzková riaditeľka firmy Rimac, Monika Mikac, povedala, že vozidlo bude disponovať batériou o kapacite 120 kWh.

Je to signifikatne viac ako malo ich prvé vozidlo, až o 33%, no v porovnaní s Tesla Roadsterom, ktorý bude disponovať batériou o kapacite 200 kWh, nový elektromobil od firmy Rimac bude viditeľne zaostávať. Vďaka svojej obrovskej batérii bude Tesla Roadster zvládať dojazd až neuveriteľných 1000 km, zrýchliť dokáže z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 1.9 s a jeho maximálna rýchlosť bude viac ako 400 km/h.

V reporte portálu Autocar sa tak isto objavila informácia, že po odhalení novej generácie Tesla Roadsteru, firma Rimac síce zmenila svoje ciele pre ich nový automobil, no stále plánujú priniesť na trh svoje vozidlo už tento rok.

Rimac bude disponovať autonómnymi schopnosťami 4 stupňa

Rimac by mal tak isto disponovať hardvérovým a sofrvérovým vybavením schopným autonómie 4 stupňa, čo je veľmi podobné tomu čo Tesla sľubuje pre svoj Roadster a svoje ďalšie automobily updatom pre ich Autopilot 2.0.

Autocar takisto tvrdí, že nové vozidlo od firmy Rimac bude o niečo väčšie ako ich predošlí Concept One, no bude stále disponovať len sedadlom vodiča a sedadlom spolujazdca. Jeho cena bude o niečo viac ako ich predošlý model, ktorého cena bola 1 milión amerických dolárov a bude ich vyrobených cca 10 násobne viac ako bolo vyrobených elektormobilov Concept One.

Keď zvážime cenu nového elektromobilu od Rimac (1 000 000 $) a jeho parametre s cenou a schopnosťami Tesla Roadsteru (200 000 $) tak je naozaj jasné kto vyjde z dvojice týchto vozidiel ako jasný víťaz. No Rimac sa zameriava na úplne inú klientelu ako Tesla, Rimac targetuje svoje vozidlo bohatým zákazníkom, ktorí majú záujem o limitovane edície a špeciálne o zákazníkov, ktorým sa nechce čakať do roku 2019 či 2020 na svoje plne elektrické hyper auto. Nové vozidlo od Rimac určite núdzu o nadšenie a zákazníkov mať nebude.

Čo sa Vám páči viac? Rimac či Roadster? Dajte nám vedieť na Facebooku… 🙂

Zdroj: Electrek

Najčítanejšie články

 • Podľa nových štatistík Tesla dominuje v segmente luxusných automobilov, predáva viac ako Nemecká konkurencia Podľa nových štatistík Tesla dominuje v segmente luxusných automobilov, predáva viac ako Nemecká konkurencia

  Tesla Model S dominuje na domácom Americkom trhu luxusných automobilov už zopár rokov, no v Európe sa Tesle doteraz príliš nedarilo. To sa však v poslednom roku zmenilo a Tesla dnes predáva viac automobilov v segmente luxusných sedanov ako hocijaká iná Nemecká automobilka. Elektromobily od Tesly predbiehajú predaje hocijakých iných luxusných vozidiel…

 • Pozrite si použitý prvý stupeň rakety Falcon Heavy na jedinečne detailných fotografiách Pozrite si použitý prvý stupeň rakety Falcon Heavy na jedinečne detailných fotografiách

  Menej ako dva týždne po tom, čo dva bočné prvé stupne rakety Falcon Heavy synchronizovane pristáli na Floride, firma pod vedením Elona Muska sa rozhodla tento týždeň verejne sprístupniť jeden z dvoch prvých stupňov tejto rakety návštevníkom Kenedyho vesmírneho centra. SpaceX sa rozhodlo pre vystavenie prvého stupňa v čase kedy si Národná rada pre vesmír napláno…

 • EMblog štartovacie centrum – sledujte misiu PAZ EMblog štartovacie centrum - sledujte misiu PAZ

  Dátum štartu je 21.februára o 15:17 SEČ. Záložný termín je o 24 hodín neskôr. Štartovacie okno je okamžité a predpoveď počasia je 90% v prospech štartu. Primárnym nákladom je družica PAZ spoločnosti HisdeSAT a sekundárny náklad sú testovacie satelity MicroSat-2a a MicroSat-2b spoločnosti SpaceX, ktoré sú súčasťou ich plánovanej internetovej konštalácie Starlink….

 • SpaceX sa dnes po prvý krát pokúsi o záchranu aerodynamického krytu pri misii PAZ SpaceX sa dnes po prvý krát pokúsi o záchranu aerodynamického krytu pri misii PAZ

  Po niekoľkých odkladoch misie PAZ sme sa po pár týždňoch od štartu rakety Falcon Heavy dočkali dňa ďalšieho štartu rakety Falcon 9. Pre SpaceX ide o štvrtý tohtoročný štart. Raketa Falcon 9 vynesie na geocentrickú dráhu družicu PAZ, ktorá váži 1350 kg + dva satelity Starlink o hmotnosti 2 x 400 kg. Raketa Falcon 9 disponuje použitým prvým stupňom rakety z misie Formosat-5…

 • VW predstavil autonómny, plne elektrický sedan s masívnou 111 kWh batériou

  V posledných 2 rokoch, od septembra 2016, predstavoval Volkswagen svoje plány elektrifikácie svojej letky automobilov. VW postupne predstavil sériu elektrických konceptov, ktoré budú v budúcnosti základom pre ich novú generáciu elektromobilov, ktoré majú prísť na trh v roku 2020. Doteraz sme mali možnosť spoznať elektromobily “I.D.”, “I.D. Buzz” a “I.D. Crozz”. I.D….