The Boring Company dnes Mestskej rade Los Angeles a verejnosti predstavuje svoje plány tunelov

Na dnešnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva Los Angeles Elon Musk a jeho startup The Boring Company predstaví plán pre vybudovanie tunelovej siete pod Los Angeles. Na tomto zasadnutí v Culver City bude prítomná široká verejnosť.

Ak sa The Boring Company podarí získať súhlas Mestského zastupiteľstva, bude môcť čoskoro začať raziť svoje revolučné podzemné siete. Startup pod vedením Elona Muska bude okrem iného diskutovať o mestskej, aj regionálnej tunelovej sieti.

Mesto Culver City formálne vyzvalo obyvateľov, aby sa zúčastnili pondelkovej prezentácie spoločnosti The Boring Company, no taktiež vyzvali obyvateľov o vyjadrenie svojho názoru o tuneloch prostredníctvom špeciálnej on-line ankety.

Udalosť sa bude konať v Mestskej radnici Culver City. Nebolo zatiaľ zverejnené, kto bude viesť prezentáciu v mene firmy The Boring Company, no mesto určilo konkrétny čas počas zasadnutia pre najpálčivejšie otázky zo strany verejnosti.

Prvá etapa projektu konceptuálneho tunelu, na ktorý spoločnosť podala žiadosť o povolenie razenia. Od rezidentov regiónu Los Angeles chce získať spätnú väzbu ohľadom zastávok a staníc a tiež ohľadom vylepšení druhej a ďalších etáp projektu. (Zdroj: The Boring Company)

Podľa agentúry, The Argonaut, niekoľko mestských poslancov už stihlo navštíviť testovací tunel firmy pod sídlom spoločnosti SpaceX v Hawthorne, kde im bola poskytnutá prehliadka strojov a priestorov.

Jedným z týchto poslancov bol aj Jim B. Clarke, ktorý následne vyhlásil, že ešte existuje mnoho nejasností ohľadom plánov spoločnosti The Boring Company, a o vplyve týchto aktivít na obyvateľov v oblasti Los Angeles. Clarke ďalej tvrdil, že plány startupu budú musieť najprv získať súhlas verejnosti. Tiež uznal, že myšlienka budovania tunelov ako nového spôsobu dopravy je vzrušujúcou predstavou.

„Keď sme tam boli asi pred mesiacom, stále bolo veľa nezodpovedaných otázok, a odvtedy sa to nezmenilo. Toto je len informačné stretnutie. Musia ešte získať súhlas verejnej mienky, čo môže trvať celé mesiace.

„Je to veľmi vzrušujúce. V dopravnom sektore sa toho deje veľa – nad hlavami nám lietajú drony, vozíme sa v samojazdiacich autách a pod zemou sa budú v tuneloch premávať kapsule.“

The Boring Company sa zameriava na vyrazenie 10,5-kilometrového testovacieho tunelu od severovýchodnej časti Westchesteru po Brentwood, ktorý je jedným z najviac preťažených miest v meste a okolí. Tunel by viedol priamo popod ulicu Sepulveda Boulevard v Culver City.

O tom ako dnešné zasadnutie dopadne Vás budeme informovať.

Najčítanejšie články

 • Podľa nových štatistík Tesla dominuje v segmente luxusných automobilov, predáva viac ako Nemecká konkurencia Podľa nových štatistík Tesla dominuje v segmente luxusných automobilov, predáva viac ako Nemecká konkurencia

  Tesla Model S dominuje na domácom Americkom trhu luxusných automobilov už zopár rokov, no v Európe sa Tesle doteraz príliš nedarilo. To sa však v poslednom roku zmenilo a Tesla dnes predáva viac automobilov v segmente luxusných sedanov ako hocijaká iná Nemecká automobilka. Elektromobily od Tesly predbiehajú predaje hocijakých iných luxusných vozidiel…

 • Pozrite si použitý prvý stupeň rakety Falcon Heavy na jedinečne detailných fotografiách Pozrite si použitý prvý stupeň rakety Falcon Heavy na jedinečne detailných fotografiách

  Menej ako dva týždne po tom, čo dva bočné prvé stupne rakety Falcon Heavy synchronizovane pristáli na Floride, firma pod vedením Elona Muska sa rozhodla tento týždeň verejne sprístupniť jeden z dvoch prvých stupňov tejto rakety návštevníkom Kenedyho vesmírneho centra. SpaceX sa rozhodlo pre vystavenie prvého stupňa v čase kedy si Národná rada pre vesmír napláno…

 • EMblog štartovacie centrum – sledujte misiu PAZ EMblog štartovacie centrum - sledujte misiu PAZ

  Dátum štartu je 21.februára o 15:17 SEČ. Záložný termín je o 24 hodín neskôr. Štartovacie okno je okamžité a predpoveď počasia je 90% v prospech štartu. Primárnym nákladom je družica PAZ spoločnosti HisdeSAT a sekundárny náklad sú testovacie satelity MicroSat-2a a MicroSat-2b spoločnosti SpaceX, ktoré sú súčasťou ich plánovanej internetovej konštalácie Starlink….

 • SpaceX sa dnes po prvý krát pokúsi o záchranu aerodynamického krytu pri misii PAZ SpaceX sa dnes po prvý krát pokúsi o záchranu aerodynamického krytu pri misii PAZ

  Po niekoľkých odkladoch misie PAZ sme sa po pár týždňoch od štartu rakety Falcon Heavy dočkali dňa ďalšieho štartu rakety Falcon 9. Pre SpaceX ide o štvrtý tohtoročný štart. Raketa Falcon 9 vynesie na geocentrickú dráhu družicu PAZ, ktorá váži 1350 kg + dva satelity Starlink o hmotnosti 2 x 400 kg. Raketa Falcon 9 disponuje použitým prvým stupňom rakety z misie Formosat-5…

 • VW predstavil autonómny, plne elektrický sedan s masívnou 111 kWh batériou

  V posledných 2 rokoch, od septembra 2016, predstavoval Volkswagen svoje plány elektrifikácie svojej letky automobilov. VW postupne predstavil sériu elektrických konceptov, ktoré budú v budúcnosti základom pre ich novú generáciu elektromobilov, ktoré majú prísť na trh v roku 2020. Doteraz sme mali možnosť spoznať elektromobily “I.D.”, “I.D. Buzz” a “I.D. Crozz”. I.D….