Spoločnosť Samsung je zainteresovaná v mnoho odvetviach. Od výborne premyslených mobilných telefónov až po armádne vozidlá. Práve vďaka svojmu veľkému kapitálu dokáže táto spoločnosť každý rok na trh priniesť novinku do sveta technológii a popritom pomáha mnohým neziskovým organizáciám, ako napríklad Samsung hope for childrem, program zameraný na pomoc deťom po celom svete.

No v posledných rokoch Samsung nemal moc šťastia. Produkty samsungu v poslednom roku zažili rôzne škandále od vybuchujúcich práčiek cez samovznietujúce sa telefóny. No a práve možno kvôli tomuto hľadá Samsung nové zdroje príjmov. Preto sa táto Kórejská spoločnosť rozhodla, že začne vývoj, podľa ich vlastných slov, “prevratného produktu”. Samsung sa rozhodol, že začnú produkovať „Home Smart Speakers“, čo v preklade znamená typické AI, ktoré bude ovládané hlasom.

Vykonný riaditeľ facebooku si vyrobil vlastného AI assistenta

Takýto marketingový ťah sme už videli od zakladateľa facebooku Marka Zuckerberga, ktorý nám predstavil podobný typ technológie, ktorý figuroval pod menom Jarvis. Tento domáci asistent fungoval cez mobilnú aplikáciu, ktorá obsahovala hlas herca Morgana Freemana, Arnolda Schwarzeneggra a mnoho ďalších.

Samsung už na tom pracuje

Riaditeľ mobilnej divízie Samsungu sa o ich pripravovanom prototype vyjadril následovne: “Pracujeme na tom.” Samsung už teraz ponuka na svojich zariadeniach inteligentného asistenta menom Bixby. To čo samsung najviac potrebuje na vývoj a vycvičenie svojho AI sú dáta, a tie mu dodá prave Bixby, špecificky dáta, ktoré Bixby zbiera od jeho používateľov. Bixby sa oproti mnohým AI odlišuje tým, že lepšie zvláda zložitejšie úlohy, ako napríklad urobiť obrázok displeja smarfónu a pustnúť ho na facebooku. Ani Google asistent a ani Siri takéto niečo nedokáže. Bixby tak isto vynikajúco zvláda transfer dát medzi mobilom a cloudom.

Avšak, technici a analytici Samsungu nedávajú tomuto projektu mnoho nádejí. Podľa ich vyjadrení by sa mala spoločnosť zamerať na niečo viac revolučné a nie na produkt, ktorý je ponúkaný už na trhu mnohými firmami.

Takýto domáci smart asistenti sú väčšinou využívaný na jednoduché úlohy ako vyhľadavanie a spustenie hudby, nastavovanie budíkov či časovačov a v prípade Alexy od Amazonu na vytváranie a platenie nákupov, od jedla až po elektroniku.

Všetko je to o dátach

Podľa analytikov sa táto novodobá technológia opiera čisto o spolupráci s inými firmami. K tomuto ťahu Samsungu sa vyjadrili následovne: “Táto technológia a jej úspech spočíva v dátach. Je to čisto o tom, ako dokáže vaše AI dáta synchronizovať a používať ich v budúcnosti.”

Ale ako dopadne táto technológia od Samsungu je otázne, je to viac o spracovaní dát ako o konečnej forme smart zariadení. Dopyt o takéto technológie existuje a rodiny si viac a viac zvykajú žiť s asistentami ako Amazon Alexa.  No trh je momentálne pomerne malý, to sa ale v budúcnosti bude meniť. V dopyte totižto rozhoduje cena, ktorá nemusí byť najmenšia. Kedže dobehnúť gigantov ako Google či Amazon by mohlo Samsung stáť riadne peniaze, je preto pravdepodobné, že táto investícia sa odrazí aj v cene ich zariadenia. O budúcich informáciách o domácom smart asistentovi od Samsungu vás budeme informovať, hneď ako sa prvé verzie objavia na trhu! Najbližšie sa pozrieme na podobného asistenta od Amazonu, Alexa, s ktorou žijeme už nejakého pol roka…

Zdroj: BBC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here