V Las Vegas sa každoročne koná výstava spotrebnej elektroniky a aj keď sa táto výstava oficiálne končí až dnes, tie najzaujímavejšie produkty a technológie sú vždy predstavené v prvé dva dni. CES je každoročne najväčšou technologickou show na svete a udáva “technologické trendy” na nadchádzajúcich 12 mesiacov.

Je naozaj neuveriteľne náročné vybrať tie najlepšie, alebo najzaujímavejšie produkty tohtoročnej výstavy, lebo snáď každý jeden produkt by stál minimálne za zmienku. Avšak pár produktov vyčnieva z radu, ale aj tých je neuveriteľné množstvo. Vybrali sme pre vás pár naozaj zaujímavých technologických vymožeností, ktoré by veľa z nás chcelo mať určite doma!

Tento týždeň sme Vám ponúkli aj dva články o dvoch nových elektromobiloch, ktoré boli na CES 2018 predstavené. Jednou z nich bola KIA so svojím novým SUV a nová elektromobilka, ktorá predstavila koncept svojho nového elektrického SUV – BYTON.

To najlepšie z najväčšej výstavy spotrebnej elektronicky - CES 2018

Aura

Inteligentná domáca bezpečnosť bola na tohtoročnej výstave veľkou témou a nová Aura je široko ďaleko jedným z najchytrejších riešení bezpečnosti v domácnostiach na CES 2018. Tento futuristický detekčný systém nepoužíva kamery alebo infračervené snímače ako existujúce riešenia. Aura namiesto toho monitoruje Wi-Fi rádiové vlny, ktoré zapĺňajú každý dom a čitajú “vzory” rádiových vĺn, ktoré sa odrážajú od stien a predmetov. Keď sú tieto vzory narušené Aura zareaguje na nevyžiadaný pohyb a spustí alarm, alebo iné inteligentné zariadenie.

Aura ponúka začiatočnú súpravu za 199 amerických dolárov, ktorá pokrýva 700 štvorcových stôp a už teraz je k dispozícii. To najlepšie z najväčšej výstavy spotrebnej elektronicky - CES 2018

Orny

Spoločnosť Arable postavila snímač na pestovanie plodín s cenovkou 500 dolárov, ktorý sleduje viac ako 40 metrických údajov a poskytuje poľnohospodárom hlboký pohľad na kvalitu v potravinách, ktoré nakoniec skončia na našich pultoch. Sledovanie zdravia plodín s takou hĺbkou nie je len dobré pre podnikanie, no pomáha nám si zabezpečiť plynulý tok nutrientov na ktoré sa každý deň spoliehame.

To najlepšie z najväčšej výstavy spotrebnej elektronicky - CES 2018

Whirlpool a Yummly Smart Kitchen

V minulom roku spoločnosť Whirlpool kúpila Yummly, známy web plný receptov, a teraz už vieme prečo. Spotrebiteľský gigant spolupracuje s webom na vývoji aplikácie Yummly 2.0, ktorá naskenuje to, čo máte vo vašej chladničke a následne príde s vhodnými receptami. A to nie je všetko – dokonca dokáže poslať tento recept do vašej Whirlpool rúry, ktorá sa ohreje na vhodnú teplotu a krok za krokom Vás bude Vaša chladnička viesť podľa inštrukcií k navareniu výbornej večere. Takto už bude vedieť navariť naozaj každý! 🙂

To najlepšie z najväčšej výstavy spotrebnej elektronicky - CES 2018

Anyware Smart Adapter

Anyware Smart Adapter je jedným z viacerých riešení inteligentných domácností, ktoré boli predstavené na CES 2018, ale je jediná s brilantne kompaktným dizajnom. V skutočnosti nebudete ani vedieť, že ju máte.

Medzi žiarovkou a zásuvkou sa nachádza adaptér Anyware Smart, ktorý je vybavený širokou škálou funkcií, vrátane ovládania osvetlenia, detekcie pohybu, monitorovania teploty, monitorovania vlhkosti a ďalších. Inteligentný adaptér má tiež integrované funkcie monitorovania spotreby energie a môže automaticky vypnúť svetlo keď odídete z miestnosti.

Anyware Smart Adapter je už teraz k dispozícii za 75 dolárov.

Projektor Sony 4K Ultra Short Throw (LSPX-A1)

Projektor Sony 4K Ultra Short Throw (LSPX-A1) vyzerá ako kus moderného nábytku. Tento laserový projektor má svetelný tok 2500 lumenov a je schopný na stenu premietať obrazovku, ktorá meria diagonálne až 120 palcov. V tele projektora je umiestnený aj zvukový reproduktor so zvukom 360 °, čo zaisťuje najlepšie zážitky z domáceho kina bez potreby ďalšieho vybavenia.

Tento rok sa bohužiaľ tento laserový projektor ešte nebude dať zakúpiť, avšak aj tak sa Sony  zameralo len na najvyšší segment špičkového trhu a po uvedení na trh bude mať cenu 30 000 amerických dolárov, čo je neuveriteľne obrovská cena.

To najlepšie z najväčšej výstavy spotrebnej elektronicky - CES 2018

LG Signature OLED TV W8

Zostava televízorov LG 2017 OLED bola pravdepodobne v minulom roku tá najlepšia na svete a spoločnosť nezaspala na vavrínoch a tento rok na CES 2018 predstavila novú televíznu zostavu LG Signature OLED TV W8. Tento ohromujúci 77-palcový televízor má hĺbku menej ako 3 mm a používa špeciálny systém upevnenia s nulovou medzerou na zavesenie na hocijakú stenu. A ako je možné vytvoriť takto tenký televízor? Vnútorné komponenty sa nachádzajú v prípojnej zvukovej lište.

Model W8 bude medzi prvými televízormi, ktoré budú napájané novým inteligentným procesorom α9 od spoločnosti LG. Tento chip je taktiež motorom pre LG ThinQ AI – nový inteligentný reprák od LG schopný ovládať inteligentný domov, ktorý podporuje službu Google Assistant. A taktiež disponuje rovnako skvelou kvalitou 4K OLED panelu vďaka ktorému sa spoločnosť LG stala lídrom na trhu.

To najlepšie z najväčšej výstavy spotrebnej elektronicky - CES 2018

Xenoma e-skin pyžamá

Inteligentné oblečenie nie je nový koncept, no spoločnosť Xenoma začala využívať túto technológiu veľmi inovatívnym spôsobom. Vďaka ich oblečeniu chce poskytnúť pacientom s demenciou väčšiu nezávislosť. Prototyp tohto oblečenia dokáže odhaliť pohyb, sledovať srdcovú frekvenciu a pripojiť sa k EKG. Tak by sa mohli pacienti voľne pohybovať v nemocniciach a domoch s asistovaným bývaním bez toho, aby museli byť obmedzovaní a zavretý v jednej miestnosti alebo držaní pod pozorovaním.To najlepšie z najväčšej výstavy spotrebnej elektronicky - CES 2018

Invalidný vozík Whill Ci

Tento kompaktný invalidný vozík získal cenu už na minuloročnej CES a to kvôli svojej rýchlosti a vďaka tomu, že zvláda jazdu na mnohých povrchoch. Tohtoročný model, Ci, je ešte ľahší a prenosnejší ako ten minuloročný – ľahko sa skladá a aj demontuje. Rovnako je dôležité, že model Ci je viac než len prototyp – už teraz je k dispozícii.

Zdroj: bgr, engadget

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here