Sergi Santos, vynálezca jedného z prvých sexuálnych robotov „Samantha“ vyhlásil, že v budúcnosti by chcel mať dieťa so svojim robotom. Čítate správne, dieťa.

Pravdepodobne sa pýtate, ako by toto vôbec bolo možné. Santos, elektronický inžinier, ktorý verí, že roboti preberú niektoré ľudské povolania a zodpovednosti, dokonca si myslí, že sa budú „vydávať“ do ľudských rodín. Santos vytvorí program, ktorý umožní jeho robotickej partnerke mať jej vlastnú osobnosť s množstvom ľudských čŕt. Potom vytvorí kombináciou jeho osobnosti s osobnosťou robotickej partnerky. Pomocou algoritmu sa “vypočítajú” parametre, na základe ktorých sa vygeneruje 3D model pre tlačenie dieťaťa.

Santos momentálne žije v Barcelone s jeho manželkou Maritsou Kissamitaky a tvrdí, že jeho sexuálna bábika pomohla zlepšiť aj ich spoločný sexuálny život.

Samantha si získala za posledný mesiac veľa pozornosti počas Ars Electronica festivalu v Rakúskom Linze, kde skončila pre veľký úspech s dolámanými prstami. Aj keď je tento fenomén mnohými stále považovaný za bizarný, Santos už predal 15 týchto sex mašín. Cena za kus sa pohybuje nad 3000 €. “Inteligentná” bábika vie odpovedať a reaguje na dotyky na miestach ako sú prsia alebo boky.

Tohtoročná štúdia Jessicy Szczuka a Nicole Krämer z Univerzity Duisburg-Essen v Nemecku sa pozrela na to, do akej miery by sa muži dali presvedčiť na kúpu sex robota. Prekvapivo, 40,3% z 263 heterosexuálnych mužov pripustilo, že by si vedeli predstaviť mať intímny pomer so sex robotom v nasledujúcich 5 rokoch.

Sex roboti sa stávajú stále populárnejšími v krajinách ako Japonsko, čo pravdepodobne spôsobuje pokles v normálnom sexuálnom správaní párov. Sexuológovia a vedci poukazujú aj na negatívny dopad používania týchto sexuálnych bábik, predovšetkým u ľudí hľadajúcich nielen fyzické no emocionálne spojenie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here