SpaceX sa dnes chystá na štart misie OTV-5, piatej misie tajného vesmírneho raketoplánu vyrobeného firmou Boeing Phantom Works. Prvé štyri misie leteli do vesmíru na vrchu rakiet od americkej spoločnosti ULA, Atlas 5. ULA je spoločné snaženie firiem Boeing a Lockheed Martin a ešte donedávna boli jediným poskytovateľom letov do vesmíru na pôde USA. No časy sa menia a ich neschopnosť finančne konkurovať opakovateľne použiteľným raketám od SpaceX sa začína priamo dotýkať ich zákaziek, či už od NASA, alebo od armády Spojených štátov amerických.

SpaceX minulý štvrtok úspešne vykonalo statický zážeh rakety Falcon 9 na ktorej vrchu sa bude tajný projekt americkej vlády, nazvaný X-37B nachádzať. SpaceX síce nebude vysielať ako obvykle vypustenie druhého stupňa, kedže sa jedná o tajný projekt, no plánuje zachránenie prvého stupňa, ktorý si budeme môcť vychutnať. SpaceX sa pokúsi o pristátie prvého stupňa na pristávacej ploche LZ-1, ktorá sa nachádza na základni vzdušných síl Spojených štátov v Myse Canaveral na Floride.

Počasie na Mys Vanaveral je 50% v prospech štaru, verme, že sa vydarí a budeme môcť opäť sledovať krásny štart a pristátie prvého stupňa rakety Falcon 9. Enjoy!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here