V nedeľu, dva dni po štarte rakety Falcon 9 so zásobovacou misiou CRS-13, bola Dragon kapsula robotickým ramenom Canadarm2 pripojená k Medzinárodnej vesmírnej stanici. Na palube Dragon kapsule sa nachádzalo 2170 kg nákladu, medzi inými to boli napríklad potraviny pre posádku, experimenty na štúdiu svalovej atrofie alebo experimenty na štúdiu slnečného energetického výkonu. Na palube sa taktiež nachádzali semená jačmeňu od firmy Budweiser, ako súčasť 30-dňového experimentu. Cieľom tohto experimnetu by malo byť sledovanie zasedených semien, ako rastú a reagujú na mikrogravitáciu.

Experiment Budweiser je jedným z 329 prebiehajúcich testov na vesmírnej stanici. Pre Budweiser je tento experiment veľmi dôležitý a je súčasťou plánu stať sa vedúcim pivovarom pre budúcu vesmírnu civilizáciu. Spoločnosť prisľúbila na tohtoročnom kongrese South by Southwest (SXSW) v Austine v štáte Texas, že bude prvým pivom na Marse.

Budweiser bude prvým Martanským pivom

Viceprezident spoločnosti Budweiser, Ricardo Marques, povedal:

„Budweiser tlačí hranice inovácie a sme inšpirovaní kolektívnym Americkým snom, dostať sa na Mars. Sme nadšení, že môžeme začať s naším výskumom prípravy piva na červenej planéte.“

Marques tiež upozornil na to, že spoločnosť sa upriamila na inovácie. Dôkazom je aj objednávka 40 elektrických nákladných vozidiel Tesla Semi, ktorú oznámila materská spoločnosť firmy Budweiser, Anheuser-Busch, pred necelými dvoma týždňami.

„Je to sen, ktorý vychádza z nášho neustáleho zamerania na inováciu,“ povedal viceprezident spoločnosti Budweiser. „Keď si budeme môcť vychutnať zopár ľadovo vychladených Budweiserov na Červenej Planéte, to bude moment, kedy si naozaj uvedomíme, že naše sny o vesmírnej kolonizácii sú skutočné.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here