Tak dnes to dokázali! Raketa Falcon 9 po druhý krát vycestovala do vesmíru a vrátila sa na Zem. Výkonný riaditeľ Elon Musk po úspešnom štarte a návrate prvého boostru rakety Falcon 9 poďakoval tímu SpaceX týmito slovami:

“Dnes sme mali skvelý deň. Prvý, opakovaný let boostru rakety Falcon 9.

Raketa perfektne vyštartovala, v správnom čase odpojil druhý stupeň rakety a následne booster, úspešne po druhý krát, pristál na roboticej lodi presne na stred. Bol to úžasný deň pre celý vesmírny priemysel. Opakovane odštartovať booster rakety je to najdôležitejšie, pretože je to tá najdrahšia časť rakety a predstavuje to revolúciu vo vesmírnom priemysle. Predstavte si cenu letov keby lietadlo letelo len raz, ako rakety dodnes. Ale keď môžete letieť s tým istým lietadlom opakovane, cena takéhoto letu sa rapídne zníži.

Takže bolo to 15 rokov kým sme sa dostali až sem. Je to asi dlhý čas. Na ceste sem sme mali veľa ťažký výziev. Som neuveriteľne hrdý na tím SpaceX, že sa im podarilo dokázať tento úžasný míľnik v histórii vesmírnych letov. Ospravedlňujem sa za nedostatok slov, no je to neskutočný deň pre SpaceX a pre celý vesmírny priemysel. A je to dôkaz toho, že veľa vecí sa dokáže aj keď ľudia hovoria, že je to nemožné.

Ďakujem.”

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here