V tomto momente by Dragon kapsula mala byť už plne naložená nákladom, ktorý sa primárne skladá s potravín, výbavy a nových experimentov pre astronautov na ISS. Medzi inými sa budú na palube nachádzať napríklad experimenty na štúdiu svalovej atrofie alebo na štúdiu slnečného energetického výkonu. Váha nákladu by sa mala pohybovať okolo 2170 kilogramov. Štartovacie okno je okamžité, čo znamená, že ak raketa Falcon 9 nevyštartuje presne o 16:36 SEČ, poletí až v náhradnom termíne, ktorý je určený na koniec decembra.

Po štarte a necelých troch minútach letu sa prvý stupeň rakety oddelí od druhého. A zatiaľ čo druhý stupeň s kapsulou Dragon budú smerovať na nízku obežnú dráhu Zeme, prvý stupeň sa otočí a zamieri späť k pobrežiu Floridy, presnejšie na pristávaciu plochu LZ-1 na pevnine, a pokúsi sa druhý krát pristáť.

Druhý stupeň len pár sekúnd po odpojení prvého stupňa vypne svoj jediný motor a následne odpojí kapsulu Dragon, ktorá otvorí svoje krídla (solárne panely) a začne prenasledovať Medzinárodnú Vesmírnu Stanicu. Zatiaľ nie je presne jasné kedy by malo dôjsť k pripojeniu Dragon kapsule s ISS. Dôvodom je vcelku rušný december na Medzinárodnej Vesmírnej Stanici.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here