V tomto období nečakáme v podstate na nič iné ako na statický zážeh a štart rakety Falcon Heavy. Všetci sme zvedaví ako si to táto raketa nasmeruje do vesmíru s Tesla Roadsterom v aerodynamickom kryte. Netraba však zabúdať, že SpaceX sa k Marsu nechystá len s raketou Falcon Heavy, ale ešte s väčšou, kolosálnejšou raketou, BFR.

Mať možnosť sledovať štart rakety BFR, teda Big Fucking Rocket, ako na vrchu masívneho prvého stupňa nesie vesmíru loď Medziplanetárneho Dopravného Systému SpaceX, naloženú 100 pasažiermi a cca 50 tonami nákladu, mieriacu k Marsu, nebudeme mať možnosť však vidieť ešte asi zopár rokov. No vďaka fanúšikovi SpaceX s naozaj rozsiahlimi znalosťami počítačovej animácie a CGI, možme tento moment zažiť aspoň na obrazovke monitoru.

Youtuber, Hazegrayart, na svojom YouTubeovom kanále zdieľal video animácie, ktorá akoby naživo ukazuje štart SpaceX rakety BFR zo zemského povrchu a jej let na červenú planétu a nasledovné pristátie. Vesmírna loď, ktorá je vo videu vynesená na obežnú dráhu výkonným prvým stupňom Medziplanetárneho Vesmírneho Systému bude slúžiť posádke cca 100 ľudí ako domov na ceste na Mars. Na palube lode sa bude nachádzať 40 kabín kde ľudia po 2 až 3 budú pohodlne môcť tráviť svoj voľný čas a prečkať túto takmer 6 mesiacov dlhú cestu vesmírom, pred tým než pristanú na Marse.

Tak rýchlo ako masívny prvý stupeň BFR vynesie vesmírnu loď na obežnú dráhu zeme, tak rýchlo sa prvý stupeň vráti späť na zem, bezpečne pristane priamo na štartovacej rampe a bude pripravený na ďalší štart.

Prví cestujúci na palube SpaceX vesmírnej lode, BFR, budú dôležitou súčasťou stavania prvej infraštruktúry a formácie prvej kolónie na Marse.

“Naším cieľom je dostať vás tam a zabezpečiť, že základná infraštruktúra na výrobu paliva a na prežitie tam je a funkčná. Približné prirovnanie je, že sa snažíme postaviť ekvivalent transkontinentálnej železnice. Nespočetné množstvo priemyslu bude musieť byť vystavané priamo na Marse mnohými ďalšími firmami a miliónmi ľudí.”

SpaceX plánuje poslať svoju prvú nákladnú misiu na Mars v roku 2022. Účelom tejto misie bude identifikovať nebezpečenstvo a zároveň umiestiť na Mars systémy a infraštruktúru na podporu života. Firma plánuje poslať na červenú planétu misiu s posádkou o dva roky neskôr v roku 2024. Tá bude mať za svoju primárnu úlohu spustiť továreň na výrobu paliva a pripraviť kolóniu na budúce lety s posádkou.

“Lode z týchto prvých misií budú tak isto slúžiť ako základné kamene našej prvej základne na Marse, z tej môžeme v budúcnosti vystavať prosperujúce mesto a časom sebestačnú civilizáciu na Marse.” toto tvrdí SpaceX na svojej webstránke.

Zdroj: TeslaRati

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here