Češi sú veľkými nadšencami vesmíru. Svedčí o tom mnoho portálov, ktoré sa zaoberajú práve týmto neprebádaným a fascinujúcim priestorom a tiež o tom svedčí veľké množstvo fanúšikov, ktorých sú tisícky. Tieto stránky nie len že na internete vo veľkom zdieľajú novinky a vedú naozaj detailné debaty o vesmíre a technológiách, ale aj usporadúvajú neformálne besedy a udalosti, kde sa stretávajú a konverzujú.

Jednými z takýchto stránok sú portály ElonX a Kosmonautix, ktorí 18. októbra usporiadali neformálnu besedu pre fanúšikov SpaceX, kde pozvali a vyspovedali Davida Pavlíka, ktorý ako jediný Čech pracuje v SpaceX. A ako sami tvrdia, vraj neplánovane, vyspovedali taktiež Otta Fabrima, ktorý v minulosti pracoval pre Teslu a Faraday Future.

Akcia sa oficiálne volala, David Pavlík: Zkušenosti ze Silicon Valley, a konala sa v Prahe. Vstupenky na túto besedu boli zdarma, ale kvôli priestoru, ktorý bol limitovaný, sa vstupenky “vypredali” do 24 hodín od oznámenia udalosti.

Pre všetkých nás, ktorí sa na tejto udalosti nemohli zúčastniť, nám tieto portály ponúkli záznam celej diskusie, ktorá sa točila okolo SpaceX a obaja hostia prezradili aj osobné typy pre všetkých, ktorí by sa chceli v Silicion Valley presadiť.

Na besede dokonca prebiehala aj vedomostná súťaž o ceny. Pri sledovaní si aj vy môžte skúsiť odpovedať na otázky a v komentároch na facebooku sa s nami podeliť o výsledok. Príjemné sledovanie. 🙂

Zdroj: ElonX

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here