UPDATE (05/07/2017): 

Pred 2 hodinami SpaceX na svojom Twitteri potvrdilo zajtrajší štart, ktorý je v tomto momente plánovaný na 1:38 ráno stredoeurópskeho času. Je to už v poradí tretí pokus o štart rakety Falcon 9 misie Intelsat 35e. Oba štarty boli prerušené len niekoľko sekúnd pred zážehom motorov.

Počasie je momentálne na Myse Canaveral pomerne priaznivé a teda SpaceX by nemalo mať problém s počasím. Pokiaľ sa na palube nevyskytne ďalšia závada či anomália, tak raketa Falcon 9 so satelitom Intelsat 35e by konečne mala vyštartovať na obežnú dráhu. Štart by mal byť dnes o niečo menej zaujímavý, kedže prvý stupeň rakety Falcon 9 sa nepokúsi o pristátie.

UPDATE (03/07/2017):

Misia Intelsat 35e mala štartovať dnes nadránom, 3.júla, o 01:36 stredoeurópskeho času. Bohužial krátko pred štartom, presne 9 sekúnd, bol štart zrušený. Počítač zaznamenal problém s navigačným systémom a prerušil odpočet. Záložný dátum a čas štartu je zajtra nad ránom, 4. júla, o 01:37 stredoeurópskeho času.

Satelit Intelsat 35e

Intelsat 35e, tak isto známi pod skratkou IS-35e je vysoko rýchlostný geostacionárny telekomunikačný satelit, objednaný firmou Intelsat a vyrobený firmou Boeing, na ich už otestovanej Boeing-70MP platforme.

Satelit bude umiestnený na 34.5 stupni západnej dĺžky na geostacionárnej obežnej dráhe Zeme. Bude poskytovať telekomunikačné služby pre Ameriku, Európu a subsaharskú Afriku. Satelit bude vysielať kombináciu C a Ku pásiem.

Satelit by mal slúžiť približne 15 rokov a na obežnej dráhe by mu mali dodávať energiu 2 solárne “krídla”, ktoré budú generovať 6 až 12 kW elektrickej energie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here