Požiarnici na Floride v nedeľu 28. mája museli zasiahnuť po tom, čo statický zážeh rakety Falcon 9 spôsobil požiar na malom ostrove, Merritt Island, neďaleko Kenedyho vesmírneho centra na Floride. Požiar splanul okolo 14:00 lokálneho času na Floride, teda okolo 19:00 stredoeurópskeho času.

O 14:00 lokálneho času na Floride SpaceX oficiálne ukončilo statický zážeh motorov rakety Falcon 9, ktorá sa momentálne pripravuje na svoju ďalšiu misiu na ISS. Ďalšia zásobovacia misia na ISS, CRS-11 by sa mala odohrať tento štvrtok zo štartovacej plochy LC-39A o 23:55 stredoeurópskeho času.

V nedeľu SpaceX uverejnilo tweet po tom čo raketa Falcon 9 úspešne prešla statickým testom. Táto fotografia bola uverejnená na oficiálnom účte Kalifornskej vesmírnej prepravnej spoločnosti SpaceX.

Požiarnici tvrdia, že požiar začal približne o 14:00 a ešte o 15:00 bol tento požiar veľký iba cca 2 akre. Ostrov sa nachádza neďaleko štartovacej plochy LC-39A, čo je kozmodrom, ktorý si SpaceX prenajal na niekoľko rokov pre štartu svojich rakiet Falcon 9, Falcon Heavy a BFR.

Na uhasenie požiaru boli použité aj helikoptéry. Požiarnici tvrdia, že po tom čo vrtulník vylial vodu na požiar niekoľko krát, dym z požiaru sa začal pomaly vytrácať a požiar dostávali postupne pod kontrolu.

Zdroj: SpaceFlightNow

To aké následky budú z toho plynúť pre SpaceX nie je známe, no vieme, že požiar bol úspešne uhasený okolo 6:00 stredoeurópskeho času a zasiahol približne 4 akre divého porastu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here