Elon Musk je známy mnohými charakterovými chybami. Či už hovoríme o jeho neuveriteľnom workoholizme, či neschopnosti aspoň raz udať správny odhad štartu, nie len, rakety Falcon Heavy. No to žeby Elon Musk niekedy úmyselne klamal, to povedať naozaj nemôžme. A tak aj tento krát jeho úprimnosť zase raz vyrazila všetkým dych. Na tohtoročnej ISS R&D konferencii oznámil, že si myslí, že pravdepodobnosť zlyhania ich novej rakety Falcon Heavy, ktorá by mala po prvý krát štartovať v novembri tohto roku, je naozaj vysoká.

Prečo očakáva Elon Musk zlyhanie rakety Falcon Heavy?

Ako Elon Musk na konferencii povedal, tím v SpaceX, ako aj on, boli neuveriteľne naivní keď ohlasovali plány pre Falcon Heavy.

“Nikto nečakal, že vyvinúť takto veľkú raketu bude tak náročne, naozaj sme očakávali, že až na zopár úprav pôjde naozaj len o spojenie troch prvých stupňov rakety Falcon 9. No ako sa ukázalo, nič nemohlo byť ďalej od pravdy”

Vibrácie, ktoré bude musieť stredný hlavný booster rakety Falcon Heavy vydržať, sú tak obrovské, že SpaceX malo naozaj čo robiť aby navrhlo konštrukciu a spoje medzi boostrami, ktoré takéto vibrácie a akustické podmienky dokážu vydržať. Nehovoriac o silách, ktoré budú na stredný booster z oboch strán pôsobiť.

Elon bol až nepríjemne úprimný

Elon Musk bol k publiku otvorený a úprimne povedal, že pokiaľ Falcon Heavy zlyhá tak, že nepoškodí štartovaciu plochu, pre neho osobne to bude úspech.  “Možnosť toho, že Falcon Heavy zlyhá je naozaj veľká.” povedal Musk. Tak isto dodal, že prvý astronauti, ktorí budú letieť na vrchu rakety Falcon Heavy budú musieť byť naozaj veľmi statoční.

Dúfajme, že ľudia, ktorí plánujú, už teraz tak známy, výlet okolo mesiaca, takto odvážni byť nebudú musieť a ich štart a aj let bude sprevádzaný len úžasným výhľadom a zakončený neopísateľným zážitkom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here