Po polnoci, 19.04.2018 o 00:51 SELČ, budeme svedkami ďalšieho štartu rakety Falcon 9. Tentokrát vynesie SpaceX na vysokú obežnú dráhu Zeme vedeckú družicu TESS, Transiting Exoplanet Survey Satellite, ktorá patrí agentúre NASA a vo vesmíre bude hľadať nové exoplanéty, teda planéty, ktoré obiehajú okolo cudzích hviezd.

Statický zážeh rakety Falcon 9 pre misiu TESS prebehol 11.04.2018 o 20:30 SELČ. SpaceX pár minút po úspešnom statickom zážehu na svojom Twitteri potvrdilo dátum a čas štartu. Štartovacie okno pre misiu je 30 sekúnd. Náhradný termín je v rovnakom čase o deň neskôr. Predpoveď počasia je zatiaľ 90%.

Falcon 9 s misiou TESS štartuje zo štartovacej rampy SLC-40 v Myse Canaveral na Floride. Dokonca sa SpaceX dnes opäť pokúsi aj o záchranu prvého stupňa a to na robotickej lodi OCISLY (Of Course I Still Love You). 

Sledujte dnešný štart rakety Falcon 9 na EMblogu, na výber máte z českého komentovaného webcastu, alebo oficiálneho webcastu od SpaceX. Detailnejšie informácie o misii sa dočítate tu. 

Oficialny Webcast SpaceX (Anglicky)

Kosmonautix.cz Webcast (Česky)

NAŽIVO – Misia TESS

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here